Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 19, 15:28

Seime – griežtesni įpareigojimai dėl naftos atsargų

Valstybės lėšomis kaupiamos naftos produktų atsargos turėtų būti laikomos tik strateginių įmonių saugyklose.
Būtingės terminale atidarytas naujas 52 tūkst. kubinių metrų tūrio naftos rezervuaras.
Būtingės terminale atidarytas naujas 52 tūkst. kubinių metrų tūrio naftos rezervuaras. / „Orlen Lietuva“ nuotr.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti tai numatančias Naftos produktų ir naftos valstybės atsargų įstatymo pataisas: už balsavo 84 Seimo nariai, o susilaikė 16. Po aptarimų komitetuose Seimas pakeitimus svarstys birželio 9-ąją.

„Iš principo situacija nesikeistų, tik įdedame, kad būtų tikrai užtikrinta, kad būtent ir toliau laikomos atsargos, nes 10 metų sutartis pasibaigė dabar, kad ją pratęstume ar galima būtų laikyti būtent toje pačioje vietoje, reikalingas (įstatymo pakeitimas – BNS)“, – Seime kalbėjo energetikos ministras Dainius Kreivys.

Valstybės lėšomis kaupiamas naftos produktų atsargas Lietuvos energetikos agentūra pastaruosius 10 metų laiko Panevėžio rajone esančiame „Klaipėdos naftos“ Subačiaus terminale – sutartis su juo baigiasi rugpjūčio 28 dieną – ir privačiose įmonėse.

„Dabar 125 tūkst. tonų laikomos Subačiaus bazėje. Po pataisų jos liks ten, kur buvo. Ir dar 307 tūkst. tonų kaupia „Orlen Lietuvos“ gamykla, „Neste“ ir dar kiti importuotojai“, – teigė D.Kreivys.

Ministras pabrėžė, kad valstybei geriau atsargas laikyti vienoje vietoje.

„Jas lengviau apsaugoti priešraketinės, priešlėktuvinės gynybos priemonėmis, negu išmėtytos po visą Lietuvą. (...) Laikymas vienoje vietoje, mūsų manymu, kaip tik sudaro aukštesnį saugumą tiek fizinės apsaugos požiūriu, tiek karinės apsaugos požiūriu, nes vieno objekto oro gynyba yra žymiai paprastesnė negu išmėtyta po visą Lietuvą saugyklų“, – tvirtino jis.

Energetikos ministerijos teigimu, šios atsargos ir jų saugojimas dabar nėra reglamentuotas kaip svarbus nacionaliniam saugumui. Pasak jos, strateginę infrastruktūrą turi tik „Klaipėdos nafta“ (Subačiaus terminalas) ir „Orlen Lietuva“ (Būtingės terminalas).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką