Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Šilumos kaina per metus sumažėjo visuose didžiuosiuose miestuose, labiausiai – Vilniuje

Penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose šilumos kaina per metus gerokai atpigo, nes pernai pradėjo veikti nemažai naujų biokuro katilų, sako Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas. Labiausiai šiluma atpigo Vilniuje – 33 proc., tačiau tai labiausiai lėmė administracinis Kainų komisijos sprendimas.
Šildymo kainos
Šildymo kainos / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Temos: 1 Šildymas

„Pagrindinė priežastis yra tai, jog per praėjusius metus buvo paleisti papildomi biokuro įrengimai. Biokuras yra pigesnis už dujas, todėl šilumos kaina dabar yra mažesnė nei buvo praėjusių metų sausį. Kainą taip pat mažino vienai kilovatvalandei energijos pagaminti reikalingo kuro kiekio sumažėjimas šilumos gamybos bendrovėse“, – BNS teigė V.Stasiūnas, komentuodamas šilumos kainos mažėjimą didžiuosiuose miestuose.

Anot jo, nors šiluma atpigo, tačiau gyventojai dažnai moka daug, nes jų būstai nerenovuoti.

V.Stasiūnas pridūrė, kad sausį, palyginti su gruodžiu, šiluma kai kur pabrango, nes šį mėnesį tikimasi šaltesnių orų, todėl įmonės prognozuoja sudeginti daugiau brangesnių dujų.

Vilniuje sausį, palyginti su pernai sausiu, šilumos kaina smuko 33,1 proc. iki 3,97 cento (be PVM) už kilovatvalandę (kWh), o palyginti su gruodžiu, – augo 0,5 proc. Gruodį ji atpigo maždaug 23 proc., Kainų komisijai paskelbus, jog „Vilniaus energija“ 2012-2014 metais nepagrįstai gavo 24,3 mln. eurų viršpelnio ir komisijai sumažinus šilumos kainą šį šildymo sezoną.

Kaune šilumos kaina per metus smuko 5,1 proc., o per mėnesį – padidėjo 4,2 proc. iki 5,25 cento, Šiauliuose – atitinkamai smuko 11,8 proc. ir augo 0,2 proc. iki 4,12 cento, Klaipėdoje – mažėjo atitinkamai 3,2 ir 0,4 proc. iki 4,48 cento, Panevėžyje – mažėjo 6,2 proc. ir nekito – sausį ji yra 5,18 cento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius