Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Speiguotą dieną be šilumos daugiabučio gyventojai kentėjo net 16 valandų

Šildymas
Sauliaus Žiūros nuotr. / Šildymas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lauke – žemesnė nei minus 20 laipsnių temperatūra, o bute – lediniai radiatoriai. Taip leisti šeštadienį buvo priversti namuose nusprendę likti Vilniaus Šeškinės g. 49 namo gyventojai, kuriuos šalti privertė viename bute sprogęs radiatorius. Anot 15min skaitytojos Rasos, be šildymo daugiabutis buvo priverstas gyventi net 16 valandų. Avarines situacijas likviduojančios bendrovės „Grinda“ atstovas aiškina, kad dėl užsitęsusio šalčio butuose kalti vamzdžiuose susiformavę oro kamščiai, sutrikdę šilumos cirkuliaciją visame name.

Po darbo – nemaloni staigmena

„Grįžusi iš darbo šeštadienį 16.30 val. pajutau, kad namuose šalta, nors net ir per didžiausius šalčius bute galima būti trumpomis rankovėmis. Priėjusi prie radiatoriaus ir jį palietusi, buvau nemaloniai nustebinta. Radiatorius ledinis. Pirmas dalykas, kurį padariau, tai išsiunčiau sužadėtinį pas kaimynus paklausti, kokia situacija pas juos“, – laiške 15min nešildomu butu skundėsi Rasa.

Kaip teigė „Grindos“ rinkodaros ir komunikacijos specialistas Egidijus Steponavičius, šildymo dingimo name priežastimi tapo sausio 6 d., apie vienuoliktą valandą vakaro, viename iš butų sprogęs radiatorius. E.Steponavičius patikino, kad iš trūkusio radiatoriaus tekėjęs termofikacinis vanduo buvo sustabdytas bute įrengtomis sklendėmis.

Vis dėlto dėl avarijos šildymo sistemoje susidarė oro kamščiai ir jie sutrikdė šilumos cirkuliaciją visame name.

„Oro kamščius reikėjo šalinti viršutiniuose butuose, tačiau naktį niekas neatidarė durų“, – šilumos dingimo priežastį įvardijo „Grinda“ atstovas.

Koją kišo oro kamščiai

Tiesa, skaitytoja Rasa aiškina, jog naktį iš penktadienio į šeštadienį paskambinus „Grindos“ avarinei tarnybai, jai buvo pasakyta, kad šildymas bus pajungtas tik tuomet, kai bute, kuriame jis sprogo, bus pastatytas naujas radiatorius.

„Tik patikslinu, kad lauke spaudė tikrai ne lietuviškos žiemos šaltukas. Bet į tai avarinės tarnybos darbuotojai nekreipė dėmesio. Čia tiktų posakis, kad skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas“, – dėstė Šeškinės gyventoja.

E.Steponavičius patikino, kad oro kamščiai bute buvo pašalinti šeštadienio rytą, prieš devintą valandą, ir tuomet šiluma vėl cirkuliavo. Deja, labai greitai vėl susiformavę oro kamščiai gyventojus privertė toliau būti be šilumos.

Be šilumos – daugiau nei pusę paros?

„Radiatorius pastatytas šeštadienį apie 18 val. Tai šildymas vėl buvo pajungtas, tačiau gavus informaciją, jog jis pajungtas, reikėjo pakartotinai skambinti avarinei tarnybai, nes bute radiatoriai vis dar buvo šalti. Apie 20 val. avarinės darbuotojai atėjo į mūsų butą. Nebuvo itin malonūs, pasakė, kad kažkur „neprasimuša“ oras“, – apie šildymo laukimą pasakojo Rasa, kurios bute šiluma atsirado tik šeštadienį devintą valandą vakaro.

„Namas be šilumos buvo apie 16 valandų“, – skundėsi moteris.

„Grindos“ rinkodaros ir komunikacijos specialistas teigė, kad tiksliau būtų sakyti, jog šiluma name buvo tiekiama su pertrūkiais.

Tiesa, kategoriškai teigti, kad Šeškinės daugiabučio gyventojai be šilumos buvo palikti ne 16 valandų, E.Steponavičius sakė negalintis.

„Remiuosi tuo, ką sako mūsų meistrai. O žmonės, kurie gyvena mūsų name, galėtų pasakyti kitaip“, – sakė „Grinda“ atstovas, pažymėjęs, kad tokio tipo radiatorių gedimai pasitaiko itin retai, vos 1–2 kartus per metus.

informacija
GRINDA, UAB
Vadovas: Kęstutis Vaicekiūtis Darbuotojų sk.: 377 2015m . Pajamos: 20 - 30 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką