2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Suskubkite: iki liepos 1 d. kviečia teikti paraiškas tuos, kurie ketina įsirengti saulės elektrines išsimokėtinai

Svajojantys apie saulės energiją savo namuose kviečiami teikti paraiškas valstybės paramai gauti. Pirmą kartą subsidija bus skiriama tiems, kas saulės elektrines įsirengs išsimokėtinai, t.y. pasiėmę paskolą.
Saulės jėgainės įrengimas
Saulės jėgainės įrengimas / Vida Press nuotr.

„Ši parama iš esmės labai panaši į anksčiau Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) skelbtas paramas saulės elektrinių įsirengimui. Esminė naujovė – kad šįkart parama suteikiama įsigyjantiems ir įsirengiantiems elektrines išsimokėtinai. Iki šiol į subsidijas galėjo pretenduoti tik savo lėšomis saulės elektrines įsirengiantys namų ūkių šeimininkai“, – paaiškino sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis“ produktų vadovas Karolis Dargis.

Dar viena gera žinia – numatyta didesnė paramos suma: vietoje iki šiol suteiktų 323 Eur už 1 kW dabar bus galima gauti 381 Eur už 1 kW. Maksimali numatyta išmoka vienam paraiškos teikėjui gali siekti 3810 Eur. Teikti paraiškas kviečiami asmenys, ketinantys įsirengti iki 10 kilovatų gaminančias saulės elektrines, kurių pagamintą elektros energiją naudos savo reikmėms.

Maksimali numatyta išmoka vienam paraiškos teikėjui gali siekti 3810 Eur.

„Ignitis“ atstovo teigimu, pasakyti tiksliai, kiek kainuoja tokio galingumo saulės elektrinės įrengimas, sudėtinga, nes tai priklauso nuo daugelio dalykų – pasirinktos įrangos ir kitų parametrų.

„Bet vidutiniškai reikėtų skaičiuoti kad 1 kW kainuoja apie 1000 Eur. Tai 10 kW elektrinė kainuos apie 10 000 Eur“, – kalbėjo K.Dargis.

Pretenduoti į valstybės numatytą subsidiją gali fiziniai asmenys, turintys žemės sklypą ar namą, kuriame bus įrengiama saulės elektrinė bei kurie po paraiškų kvietimo sudarys paskolos sutartis su finansų ar kredito įstaiga. Jei paraiška teikiama kito asmens vardu, tai darantis žmogus privalo turėti žemės sklypo ar namo savininko įgaliojimą. Paraišką galima užpildyti nuotoliniu būdu neišeinant iš namų.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad pretenduoti į subsidiją negali tie, kas jau yra gavę prieš tai paramą saulės elektrinėms arba jiems yra jau rezervuota parama. Taip pat tie asmenys, kurie planuoja saulės elektrinę įsirengti iš savo lėšų be paskolos“, – pažymėjo „Ignitis“ saulės produktų vadovas.

Teikti paraiškas galima interneto svetainėje www.apva.lt nuo birželio 1 d. iki liepos 1 d.

Tuomet per vieną mėnesį agentūra vertins ir sudarys sąrašą tų asmenų, kurie gavo paramą. Apie tai jie bus informuoti asmeniškai paraiškoje nurodytais kontaktais. Sulaukęs patvirtinimo, jog paramą gaus, jos gavėjas ne vėliau kaip per tris mėnesius turės pasirašyti kredito sutartį bei įsirengti saulės elektrinę. Išmokos prašymą reikės pateikti ne vėliau kaip per 9 mėnesius, t.y. iki 2021 m. balandžio 1 d.

Saulės elektrinę įsirengiantis vartotojas turi laisvę rinktis rangovus, tačiau juos reikės nurodyti jau teikiant paraišką. Apsisprendusiems saulės elektrines įsirengti su „Ignitis“ specialistais, bendrovė kartu su partneriu „Inbank“ siūlo patrauklias sąlygas perkant saulės elektrines išsimokėtinai – palūkanos prasideda nuo 4 proc., o sutarties mokestis – tik 1 proc.

„Manome, kad tai puiki galimybė tiems, kas neturi sukaupę lėšų ar nenori jų skirti iškart įsirengiant saulės elektrinę. Skaičiuojame, kad pasinaudojus parama vidutiniškai atsipirkimo laikas sumažėja 2–3 metais“, – sakė K.Dargis.

Pasinaudojus parama vidutiniškai atsipirkimo laikas sumažėja 2–3 metais.

Jo teigimu, ankstesni subsidijavimo etapai parodė, kad lietuviai vis drąsiau ir dažniau priima sprendimą įsirengti saulės elektrines ir naudoti saulės energiją savo buityje.

„Paskutiniame paramos saulės elektrinėms šaukime buvo rezervuotas rekordinis lėšų skaičius: net 5450 gyventojų, kurie įsirengia saulės elektrinę savo ūkyje, buvo rezervuota 13,5 mln. Eur. O 2950 gyventojų, kurie įsirengia geografiškai nutolusią elektrinę, buvo rezervuota 2 mln. Eur“, – kalbėjo bendrovės „Ignitis“ atstovas.

Ko svarbu nepamiršti pildant paraišką:

  • Būtinai nurodyti unikalų gyvenamosios paskirties pastato numerį. Įsirengti elektrinę galima ir ant negyvenamosios paskirties objekto, pvz., garažo ar malkinės stogo. Tačiau svarbu, kad elektra būtų naudojama būtent gyvenamo pastato reikmėms. Šio pastato unikalų numerį ir reikia nurodyti pildant paraišką.
  • Į paramą negali pretenduoti pastatas, kuriame vykdoma komercinė veikla. Subsidija skiriama tik tuo atveju, jei pastate gyvenama. Jei projekto registracijos formoje nurodytame pastate yra įregistruotas ūkinės (verslo, komercinės ar pan.) paskirties plotas, Aplinkos projektų informacinė sistema APVIS neleis pateikti projekto registracijos formos.
  • Būtina laiku informuoti APVA apie bet kokius statybos ir rangovo pokyčius, kitaip rizikuojama netekti paramos.
  • Reikėtų nepamiršti, kad vienas asmuo gali pretenduoti tik į vieną finansavimo priemonę. Tai reiškia, kad turint kelis namus ar butus gaminti saulės energiją abiejų jų reikmėms, naudojantis parama, neišeis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką