Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 05, 21:44

Turkijos prezidentas R.T.Erdoganas sutiko už dalį Rusijos tiekiamų dujų mokėti rubliais

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas susitarė, kad Turkija už dalį šaliai tiekiamų Rusijos dujų mokės rubliais, rašo CNN.
Recepas Tayyipas Erdoganas ir Vladimiras Putinas
Recepas Tayyipas Erdoganas ir Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Penktadienį Sočyje vykusios dvišalės derybos truko daugiau kaip keturias valandas.

„Derybų metu prezidentai susitarė, kad už dalį tiekiamų dujų pradės mokėti rubliais“, – po susitikimo žurnalistams sakė Rusijos vicepremjeras Aleksandras Novakas.

„Kalbame apie perėjimą prie nacionalinių valiutų, o pirmuoju etapu už dalį tiekimo bus mokama Rusijos rubliais. Ir tai iš tiesų yra naujas etapas, naujos galimybės, įskaitant mūsų piniginių ir finansinių santykių plėtrą“, – sakė A.Novakas.

A.Novakas taip pat sakė, kad abu prezidentai pasiekė susitarimus dėl finansinio bankų bloko sukūrimo, „kad komercinės bendrovės, Rusijos piliečiai galėtų atsiskaityti turistinių kelionių metu ir išsikeisti pinigus“.

Turkijos ir Rusijos vadovai taip pat priėmė pareiškimą ir jame pažadėjo stiprinti politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, įskaitant energijos ir prekybos sritis.

„Nepaisydami dabartinių regioninių ir pasaulinių iššūkių lyderiai vėl patvirtino savo bendrą valią toliau plėtoti Rusijos ir Turkijos santykius“, – sakoma Kremliaus pareiškime.

V.Putinas ir R.T.Erdoganas sutarė plėsti prekybą ir skatinti ekonominį bendradarbiavimą, taip pat ir energijos srityje, pridūrė Kremlius.

Šalių lyderiai susitarė kitą Rusijos ir Turkijos aukšto lygio bendradarbiavimo tarybos posėdį surengti Turkijoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką