Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

5 patarimai, kaip įsivedus eurą išmokti gyventi taupiau?

Euro įvedimas sukėlė prieštaringų nuomonių, tačiau dabar diskusija ne apie tai. Eurą jau turime, dauguma jį jau ir čiupinėjome savomis rankomis. Tik viena keista detalė – išėjus apsipirkti, atrodo, jog viskas labai pigiai kainuoja. Jei anksčiau 40 litų atrodė visai normali pinigų suma, tai dabar – tai „tik vos 12 eurų“. Todėl tikėtinas padidintas išlaidavimas, kol psichologiškai neprisitaikysime gyventi kitaip. Kaip? – Taupiau!
Prekybos centro „Maxima“ kasininkės pasiruošusios priimti eurus
Kainos eurais atrodo neįprastai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Taigi, kam aktualu misija – kaip išmokti gyventi taupiau, skaitome toliau.

Nuplėškime nuo akių mažų kainų euforijos šydą

Pirmiausia, reikėtų nepamiršti, kad psichologiškai mums atrodys mažesnės nei įprastai buvome pratę ne tik prekių kainos, bet ir nuolaidos. Todėl, kai parduotuvių vitrinose pamatysime kainos nuolaidą, įvardintą konkrečiu eurų kiekiu, nenumokime ranka. Tarkime, jeigu reklamoje randame „AKCIJA – 10 eurų!“, prisiminkime ir užfiksuokime savo mintyse, kad tai buvę beveik 35 litai.

Žinoma, paprasčiau orientuotis, jeigu nuolaidos nurodytos procentais. Tačiau ir tuomet procentais pateiktą nuolaidą parduotuvių vitrinose nepamirškime sau mintyse pasiversti buvusiais litais, kad nepasimestume.

Įpraskite apgalvoti savo pirkinių sąrašą iš anksto

Labai geras būdas nenukreipti savo piniginės bankroto link, laikytis suplanuoto pirkinių sąrašo. Ypač gerai, jeigu pirkinius suplanuojate, tarkime, sekmadienį, o pirmadienį įsigyjate prekių visai savaitei. Na, bent jau iki penktadienio. Taip jūs turėsite maisto atsargų pusryčiams, pietums ir vakarienei visai darbo savaitei.

Ruošdami maistą namuose, nušausite du zuikius. Tikėtina, kad jūsų pačių ruoštos salotos bus daug sveikesnės, o ir pigesnės.

Jeigu pietus nešatės į darbą, išankstinis pasirūpinimas maisto produktais jūsų šaldytuve leis sutaupyti. Ruošdami maistą namuose, nušausite du zuikius. Tikėtina, kad jūsų pačių ruoštos salotos bus daug sveikesnės, o ir pigesnės, nei įsigytos paskubomis nubėgus per pietų pertrauką į prekybos centrą. Jeigu darbe yra sąlygos pietauti vietoje iš namų atsineštu maistu, tai puiki proga pakeisti įprotį pietauti kavinėse ar restoranuose, kur, kaip sakoma, net vanduo turi savo kainą.

Senas geras patarimas – į parduotuvę eikite sočiai pavalgę

Kai į maisto prekių parduotuvę įžengiate alkani, net nesusimąstote, kad būtent tada vyksta didžiausios išlaidos. Tokiu atveju, prisiperkate visko, ką akys mato. Nes smegenys „dirba“ vedamos kvapų receptorių. Ir mums tada visiškai nesvarbu, kas parašyta kainų lentelėse. Mes ieškome maisto, ne nuolaidų. Ir anaiptol neturime kada pagalvoti apie sąmoningą apsipirkimą. Nėra kada. Nes pilvas gurgia, nosis uodžia vietoje keptų bandelių ar viščiuko kvapą, mes pamirštame viską, išskyrus tai, kad esame beprotiškai alkani.

Jeigu esate įpratę pietauti, o dėl kažkokių susiklosčiusių aplinkybių nespėjote to padaryti, didelė tikimybė, kad vakare nusiaubsite prekybos centrą kaip viesulas. Tokiu atveju, kol privažiuosite prekybos centrą, patartina stabtelti degalinėje ar kioske ir įsigyti riešutų. Tikėtina, kol pasieksite prekybos centrą, riešutai jau bus numarinę alkaną kirminą pilve ir jūs šviesia sąmone, neklaidinami savo receptorių, galėsite apsipirkti.

Ar žinote, kad per mėnesį "Google" paieškos sistemoje raktinio žodžio „akcijos“ vidutiniškai ieško 18 100 vartotojų?

Išsiugdykite įprotį akcijų ir nuolaidų ieškoti internete

Ar žinote, kad per mėnesį "Google" paieškos sistemoje raktinio žodžio „akcijos“ vidutiniškai ieško 18 100 vartotojų? Taigi, atrodo, daugelis žmonių tai jau padarė – akcijų ieško internete. Sveikiname, jeigu jūs jau išsiugdėte šį įprotį prieš eidami apsipirkti peržvelgti internete siūlomas prekybos centrų akcijas ir nuolaidas. Palyginę kainų skirtumus, galite tikslingai nueiti apsipirkti į tą vietą, kur tuo metu daugiau sutaupysite tą patį pirkdami tik kitoje vietoje.

Taigi, įsivedus eurą akcijos ir nuolaidos mums tapo dar aktualesnės. Bent jau kol išmoksime psichologiškai kalkuliuoti eurus savo smegenyse neužlipdami ant vizualiai sumažėjusių kainų grėblio.

Galvos skausmas – brangūs degalai – irgi turi išeitį

Daugelis dirbančiųjų, auginančių vaikus, besimokančių ar tiesiog dažnai naudojantys automobilį asmenys sutiks, jog išsiruošus kas rytą automobiliu į darbą, darželį, mokyklą ar universitetą, nori nenori akys jau beveik intuityviai kas kartą „patikrina“ degalų kainas degalinėse. Dažniausiai jos nedžiugina, nors praėjusį gruodį turėjome jau šiek tiek malonesnę paprasto žmogaus akims kainų lentelę.

Net ir degalus savo automobiliui galite rasti kur įsigyti pigiau! Reikia tik atkakliau paieškoti!

Esame pripratę pirkti striukes, batus, rankines elektroninėse parduotuvėse, tačiau apie degalų pirkimą internete net nesusimąstėme! Net ir degalus savo automobiliui galite rasti kur įsigyti pigiau! Reikia tik atkakliau paieškoti! Tarkime, įvedus į "Google" paieškos sistemą paieškos raktinę frazę „degalai internetu“, randame, jog Lietuvoje jau egzistuoja tokia paslauga – įsigyti degalus perkant internetu žymiai pigiau!

Taigi, ką tik įsitikinome, jog taupiai gyventi, tačiau būti pavalgiusiems, laimingiems ir vis dar turėti galimybę važiuoti į darbą savu automobiliu, galime ir turėdami eurą. Tačiau turime šiek tiek pasitempti ir patys – tereikia tik būti sąmoningesniems ir budresniems nei anksčiau bei išmokti labiau planuoti. Jeigu ir jūs turite nepaminėtų, tačiau aktualių patarimų, kaip išmokti gyventi taupiau įvedus eurą, parašykite juos komentaruose po straipsniu.

Parengė Evelina Tamulaitienė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius