Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 10, 07:01

Austrijos verslininkai į Rusiją nespjauna – investuoja šimtus milijonų eurų

Ekonominė situacija Rusijoje ir mažėjančios prekybos apimtys tarp Maskvos ir Vakarų ne visiems verslininkams yra kliūtis. Austrų verslininkai vis dažniau ryžtasi investicijoms Rusijoje, rašo laikraštis „Der Standard“.
Gamykla Tiumenės srityje
Gamykla Tiumenės srityje / 123rf.com nuotr.

Liepos pabaigoje Austrijos duonos gamintojas „Backaldrin“ pradėjo savo pirmosios gamyklos netoli Maskvos statybas. Gamyba čia prasidėti turi jau 2017 m., o iš viso šioje vietoje dirbs apie 30 žmonių.

Austrų investicijos į naują duonos gamyklą sieks aštuonis – devynis milijonus eurų. Pranešama, kad ši gamykla daugiausiai bus orientuota į Rusijos rinką, tačiau gaminiai iš jos pasieks ir kaimynines šalis.

Tačiau „Backaldrin“ nėra vienintelė į Rusiją investuojanti Austrijos įmonė.

Medienos pramonės milžinė „Kronospan“ ne tik paskyrė 170 mln. Eur į taip pat šalia Maskvos esančios medžio drožlių plokščių gamyklos plėtrą ir modernizaciją, bet ir pastatė itin galingą 250 mln. Eur vertės gamyklą Ufoje.

2017 m. „Kronospan“ planuoja investuoti dar 350 mln. Eur į gamyklas Kalugoje ir Kaliningrade.

„Kronospan“ konkurentai, taip pat austrai „Egger“ investuoja 150 mln. Eur į gamyklą Smolensko srityje.

Iš viso artimiausiu Austrijos įmonės planuoja investuoti apie 200 mln. Eur į Rusijos farmacijos, chemijos, statybų, medžio apdirbimo ir popieriaus gamybos pramonę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką