Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Balandį labiausiai brango batai ir burokėliai

Burokėlių mišrainė su grietine
Fotolia nuotr. / Burokėlių mišrainė su grietine
Šaltinis: 15min
0
A A

2014 m. balandžio mėn., palyginti su kovo mėn., vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,3 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. Tam daugiausia įtakos turėjo padidėjusios drabužių, daržovių, avalynės ir sumažėjusios šilumos energijos, kavos, arbatos ir kakavos, degalų ir tepalų kainos.

Vartojimo prekių kainos per šį laikotarpį padidėjo 0,3 procento, paslaugų kainos – 0,2 procento.

Iš alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių daugiausia – 2,2 procento – pabrango spirituoti gėrimai, po 0,4 procento – vynas ir alus.

Valstybės ir savivaldybių institucijų reguliuojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,2 procento, o rinkos kainos padidėjo 0,4 procento. Valstybės ir savivaldybių institucijų reguliuojamų kainų pokyčio įtaka buvo neigiama ir sudarė –0,03 procentinio punkto, o rinkos kainų pokyčio įtaka buvo teigiama ir sudarė 0,33 procentinio punkto.

2014 m. balandžio mėn., palyginti su kovo mėn., avalynės kainos padidėjo 3,1 procento, drabužių – 2,5 procento, aprangos medžiagų – 0,6, kitų aprangos gaminių ir reikmenų – 0,5 procento.

Iš maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų labiausiai pabrango daržovės – 4,9 procento (šakniavaisiai (morkos, burokėliai) – 16 proc., kopūstai – 11,7, salotinės daržovės – 7,4 proc.), šokoladas –4,6, vaisiai – 2,3 procento (bananai – 7,1 proc., kiti vaisiai – 8 proc., obuoliai – 2 proc.). Tačiau atpigo kava – 3,8 procento, vynuogės – 2,4, ledai – 2,1, aliejus – 1,7 procento.

Iš alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių daugiausia – 2,2 procento – pabrango spirituoti gėrimai, po 0,4 procento – vynas ir alus.

Labiausiai atpigo suskystintos dujos maistui gaminti – 3,9 procento, ir šilumos energija – 1,6 procento.

Iš poilsio ir kultūros prekių ir paslaugų daugiausia – 3,1 procento – atpigo atostogų išvykos, sodo produktai, augalai ir gėlės – 2,8, garso ir vaizdo priėmimo, įrašymo, dauginimo įrenginiai ir fotografijos ir kinematografijos įrenginiai – po 2 procentus, žaislai ir žaidimai – 1,6 procento. Sporto, stovyklavimo ir poilsio atvirame ore reikmenys pabrango 1,2 procento, kultūros paslaugos – 0,3 procento.

Per tą patį laikotarpį iš būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų labiausiai atpigo suskystintos dujos maistui gaminti – 3,9 procento, šilumos energija – 1,6 procento. Būsto nuoma pabrango 1,2 procento, būsto priežiūros ir remonto medžiagos ir paslaugos – 1,1 procento.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką