Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 18d. 08:00

Be algų likusiems turkams Kaune renkamos lėšos: suaukota per tūkstantį eurų

Solidarumo eitynės su darbuotojais iš Turkijos
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Solidarumo eitynės su darbuotojais iš Turkijos

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną rekonstravę turkai, negavę žadėtų atlyginimų, išvyko iš Lietuvos. Nepaisant to, juos ginanti Gegužės 1-osios profesinė sąjunga renka pinigus ir vėliau juos žada nusiųsti užsieniečiams darbuotojams.

„Deja, bet turime pranešti, jog šiandien ir rytoj namo nusprendė išvažiuoti paskutiniai likę 30 turkų darbuotojų. Nors dalis darbuotojų žadėjo likti Lietuvoje, šiandien jie mums pranešė, kad išvarginti neužtikrintumo ir išsiilgę savo šeimų, jie apsisprendė grįžti namo. Nepaisant šio fakto, kviečiame ir toliau aukoti lėšas“, – ketvirtadienį feisbuke skelbė Kaune stadioną stačiusiems ir atlyginimų negavusiems turkams atstovaujanti Gegužės 1-osios profesinė sąjunga.

Minėtos sąjungos atstovas Jurgis Valiukevičius 15min sakė, kad finansinę paramą turkams pradėjo rinkti trečiadienį.

„Mintis kilo, kai jie dar čia buvo, kai visiškai nebeturėjo pinigų, maitinimas nutrauktas. Tiesiog žmonės sėdėjo ne savo noru, jau badauti buvo pradėję. Pagalvojome, kad bent šiek tiek galime mes jiems padėti“, – kalbėjo jis.

Mintis kilo, kai jie dar čia buvo, kai visiškai nebeturėjo pinigų, maitinimas nutrauktas. Žmonės sėdėjo ne savo noru, badauti buvo pradėję, – sakė J.Valiukevičius.

J.Valiukevičius penktadienį per pietus teigė, kad suaukota suma buvo 1220 eurų. O daugiausia prisidėjo profesinės sąjungos.

Gegužės 1-osios profesinė sąjunga norinčius paaukoti kvies iki savaitės pabaigos, vėliau pinigai bus nusiųsti į Turkiją.

„Jie visi viename mieste gyvena, pažįsta vieni kitus, jie patys nuspręs, ką su tais pinigais geriausia daryti“, – sakė J.Valiukevičius.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Jurgis Valiukevičius
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Jurgis Valiukevičius

Jis patikino, kad patys turkai neprašė jokios paramos, jie tik norėjo atgauti uždirbtus pinigus.

Paaukojo 300 eurų

Vilniaus viešojo transporto darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Algirdas Markevičius 15min sakė, kad jo vadovaujama sąjunga prie renkamos paramos prisidėjo 300 eurų.

„Darbuotojai ir pačios profesinės sąjungos turi būti solidarios darbuotojams, kurių atžvilgiu yra vykdomi neteisėti veiksmai (...) Kiekviena profesinė sąjunga ir kiekvienas darbuotojas, manau, neturi būti abejingas tokių darbuotojų atžvilgiu ir juos palaikyti“, – teigė jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Markevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Markevičius

Anot A.Markevičiaus, Vilniaus viešojo transporto darbuotojų profesinei sąjungai priklauso 1261 narys ir Lietuvoje tai yra didžiausia pirminė organizacija. O finansinės pagalbos iš šios sąjungos pernai sulaukė ir streikuojantys mokytojai, sakė jis.

15min primena, kad Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadioną rekonstravę statybininkai dėl negautų atlyginimų iš stadioną rekonstruojančios Turkijos bendrovės „Kayi Construction“ buvo paskelbę streiką. O praeitą penktadienį Kauno miesto savivaldybė paskelbė nutraukusi sutartį su minėta įmone.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką