Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 07 18, 15:16

Bibliotekoms ir muziejams pinigų higienos priemonėms ar elektrai nebus: yra būdų pataupyti

Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje susidariusi situacija, kuomet lankytojams nėra už ką nupirkti netgi tualetinio popieriaus ar muilo, pernelyg nejaudina Kultūros ministerijos – teigiama, kad įstaiga galėtų tvarkytis efektyviau.
Kultūros ministerija
Kultūros ministerija / Mato Miežonio / 15min nuotr.

15min antradienį pranešė, kad A.Mickevičiaus bibliotekoje lankytojams nebėra būtiniausių higienos priemonių, o biblioteka žada jų nupirkti, kai gaus finansavimą iš Kultūros ministerijos. Bibliotekos vadovė skundėsi, kad jau liepą pasibaigė lėšos, skirtos susimokėti už būtinąsias reikmes, tokias kaip elektra, šildymas ar vanduo.

Dėl sumažinto finansavimo išlaidoms iššūkių kyla ir kitoms Kultūros ministerijos kuruojamoms įstaigoms, netgi Valdovų rūmai priversti už elektrą mokėti parodų sąskaita.

Trečiadienį Kultūros ministerija 15min atsakė, kad galima efektyviau tvarkytis ir su esamu finansavimu.

„Situacija Kultūros ministerijai žinoma: išlaidos prekėms ir paslaugoms šiemet buvo sumažintos tiek kultūros, tiek ir visoms kitoms biudžetinėms įstaigoms dėl bendrų 2018 m. Vyriausybės priimtų sprendimų mažinti valdymo išlaidas viešajame sektoriuje.

Pažymime, kad šiemet A.Mickevičiaus bibliotekai skirtas 984 tūkst. eurų finansavimas, o sumažinimas ūkinėms išlaidoms tesudaro 1,4 proc. nuo bendros sumos“, – atsiuntė atsakymą Kultūros ministerija.

Be to, pažymima, kad bibliotekai skirta 4,3 mln. eurų nuo 2016 m. rugsėjo mėnesio vykdomam bibliotekos pastatų modernizavimo projektui (ES ir bendrojo finansavimo lėšos).

„Kultūros ministerija mato daug būdų, kaip būtų galima efektyviau tvarkyti bibliotekos lėšas. Esame pasiruošę padėti įstaigai spręsti susidariusią padėtį“, – teigiama komentare.

„Facebook“ nuotr./Iškaba A.Mickevičiaus viešosios bibliotekos tualete
„Facebook“ nuotr./Iškaba A.Mickevičiaus viešosios bibliotekos tualete

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia pasitikintis kultūros ministru, kartu ieškoma sprendimų, kad tokių situacijų nebūtų.

„R.Karbauskis pasitiki kultūros ministru ir visu ministerijos kolektyvu, kuris bendradarbiauja su Seimu bei ieško geriausių sprendimų (valstybės biudžeto, kultūros sektoriaus finansų valdymo, administravimo srityse), kad kultūros sektorius augtų, taptų tvarus ir kad tokių situacijų, kurias aprašėte publikacijoje, nebūtų“, – komentarą perdavė R.Karbauskio atstovė Dalia Vencevičienė.

Finansų ministerija skaičiuoja, kad 2019 m. biudžete kultūros ministro valdymo srities biudžetinėms įstaigoms numatyta 317,4 mln. eurų, arba 39,7 mln. eurų daugiau nei prieš metus.

„Atitinkamų metų valstybės biudžeto asignavimų dydį savo pavaldžioms ir kitoms kultūros valdymo sričiai priskirtoms institucijoms nustato Kultūros ministerija, atsižvelgdama į bendras kultūros ministro valdymo sričiai numatytas skirti lėšas“, – atsakė Finansų ministerija.

Nuo 2019 m. muziejams įvesta papildoma prievolė priimti lankytojus nemokamai sekmadieniais.

„Kultūros ministerijos vykdomos Informacijos išteklių visuomenei plėtros, istorinės atminties, tradicijų, kultūros paveldo apsaugos ir aktualizavimo programos priemonei – užtikrinti nemokamą muziejų lankymą – 2019 m. numatyta 600 tūkst. Eur“, – skaičiuoja Finansų ministerija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką