Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 8d. 12:08

Birželį maistas pasaulyje pabrango labiausiai per ketverius metus

Maisto grupės
Vida Press nuotr. / Maisto grupės

Maisto kainų augimas pasaulyje birželį paspartėjo nuo 0,7 proc. balandį ir 2,1 proc. gegužę iki 4,2 proc. ir prieaugis buvo didžiausias per pastaruosius ketverius metus.

Pasaulio maisto kainų indeksas, kurį skaičiuoja Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO), birželį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, pakilo 4,2 proc. iki 163,4 punkto ir augo penktą mėnesį iš eilės. Palyginti su 2015 metų birželio mėnesiu, šis rodiklis yra 1 proc. mažesnis.

Grūdų kainų indeksas per mėnesį pakilo 4,4 punkto, arba 2,9 proc., iki 156,9 punkto, bet buvo 3,9 proc. mažesnis negu pernai birželį. Indekso augimą daugiausia lėmė kukurūzų pabrangimas, visų pirma dėl eksporto iš Brazilijos mažėjimo.

Grūdų kainų indeksas per mėnesį pakilo 4,4 punkto, arba 2,9 proc.

„Kviečių kainos pirmoje mėnesio pusėje kilo, tačiau vėliau, pasirodžius informacijai apie rekordinį derlių JAV ir apie palankesnes derliaus Juodosios jūros regione perspektyvas, ėmė mažėti“, – rašoma FAO pranešime.

Augalinių aliejų kainų indeksas birželį, palyginti su gegužės mėnesiu, smuktelėjo 1,3 punkto, arba 0,8 proc., iki 162,1 punkto. Tai, pasak FAO, iš dalies lėmė palmių aliejaus kainų smukimas dėl vangios importo paklausos pasaulio rinkoje ir sezoninis gamybos atsigavimas Indonezijoje ir Malaizijoje. Prie indekso smukimo taip pat prisidėjo didelės saulėgrąžų ir rapsų aliejaus pasiūlos prognozės.

Pieno produktų kainų indeksas birželį, palyginti su gegužės mėnesiu, pakilo 9,9 punkto, arba 7,8 proc., iki 137,9 punkto, bet buvo 23 punktais, arba 14 proc., mažesnis negu pernai birželį. Indekso pakilimą, be kita ko, lėmė neaiškumai dėl gamybos perspektyvų Ramiojo vandenyno regiono šalyse 2016–2017 žemės ūkio metais, taip pat Europos Sąjungoje (ES) sulėtėjęs gamybos augimo tempas, paaiškino FAO.

Mėsos kainų indeksas per mėnesį pakilo 3,8 punkto, arba 2,4 proc., iki 158,3 punkto. Pasak organizacijos, sparčiau brangsta kiauliena ir aviena.

Tuo tarpu cukraus kainų indeksas per mėnesį šoktelėjo 35,6 punkto, arba 14,8 proc., iki 276 punktų. „Šį staigų kainų pakilimą lėmė ne itin palankios prognozės dėl Brazilijos, didžiausios cukraus gamintojos ir eksportuotojos, nes dėl liūčių šioje šalyje sumažėjo derlius ir jį yra sunkiau surinkti. Be to, didelė dalis cukranendrių buvo skirta etanoliui gaminti, o tai taip pat prisidėjo prie kainų augimo.“

FAO pasaulio maisto kainų indeksas rodo penkių maisto produktų grupių: grūdų, mėsos, pieno produktų, augalinių aliejų ir cukraus kainų pokyčius tarptautinėse rinkose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 1 Maisto produktai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką