Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvę „Snoro“ savininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas teismo sprendimu į Lietuvą kol kas negrąžinti, kitas posėdis numatomas sausio 30 d.

R.Baranauskas prie Londono teismo
„Scanpix“ nuotr. / Raimondas Baranauskas prie Londono teismo pastato
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį buvę banko „Snoras“ savininkai Raimondas Baranauskas ir Rusijos pilietis Vladimiras Antonovas antrą kartą stos prieš Vestminsterio magistrato teismą. Jame nagrinėjama 53-ejų metų lietuvio ir 36-erių metų ruso ekstradicijos į Lietuvą byla.

Penktadienį prieš vidurdienį (Lietuvos laiku) į Londono Vestminsterio magistrato teismą atvyko buvę banko „Snoro” akcininkai R.Baranauskas ir V.Antonovas.

Pirmajame posėdyje, vykusiame prieš tris savaites, R.Baranauskas ir V.Antonovas atsisakė būti išduoti Lietuvai.

Bankininkams Lietuvos Generalinė prokuratūra pareiškė įtarimus dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, o R.Baranauskui – ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Lietuva nacionalizavo banką „Snoras“ ir jam buvo pradėta bankroto procedūra. Lietuvos bankas ir Vyriausybė tvirtino, kad „Snoro“ išgelbėti nebuvo įmanoma, nes banke trūko milijardinių lėšų, praneša tiesa.com.

Prognozuojama, kad ekstradicijos byla gali užsitęsti ne vieną mėnesį. V.Antonovą ir R.Baranauską ginančios teisininkų kontoros yra vienos iš žinomesnių Londone.

Prognozuojama, kad ekstradicijos byla gali užsitęsti ne vieną mėnesį.

Pirmajame teismo posėdyje lapkričio 25 d. teisėja Carolina Tubbs sutiko abu įtariamuosius paleisti už užstatą. V.Antonovas turėjo sumokėti 300 tūkst. litų, o R.Baranauskas – 800 tūkst. litų. Rusui paskirtas mažesnis užstatas, nes jis jau kurį laiką gyvena Jungtinėje Karalystėje, Londone turi namą, kuriame gyvena visa jo šeima.

R.Baranauskas be užstato turėjo atlikti dar vieną prievolę – jis kiekvieną dieną privalo užsiregistruoti Bromlio policijos nuovadoje. Iš abiejų vyrų teisme buvo paimti pasai. Jie negali išvykti iš Jungtinės Karalystės.

Papildyta 12.33 val. Penktadienį buvę „Snoro“ savininkai V.Antonovas ir R.Baranauskas stoja prieš Vestminsterio magistratų teismą. Teismo posėdis dėl dviejų vyrų ekstradicijos jau prasidėjo. Abu vyrai sėdi už stiklinės užtvaros.

R.Baranauskas į teismą atvyko su žmona Sigita. V.Antonovą taip pat atlydėjo jo sutuoktinė – Olga Jampolskaja. Prieš teismą R.Baranauskas ir V.Antonovas tariasi su advokatais. Prie teismo salės durų laukia R.Baranausko žmona Sigita.

Papildyta 13.15 val. Portalas tiesa.com praneša, kad kaltintojas prašo teismo nukelti kitą posėdį į kitų metų žiemos pabaigą ar pavasarį. V.Antonovas ir R.Baranauskas be emocijų stebi teismo posėdį. Teisėjas svarstė, kada paskirti kito posėdžio datą, nes pavasarį teismas bus apkrautas ekstradicijos bylomis. Kaltintojas aiškina, kad jam reikia laiko tinkamai išnagrinėti bylą dėl jos sudėtingumo: apklausti liudininkus, susipažinti su tyrimu. Netrukus stojęs kalbėti V.Antonovo advokatas prašė dar daugiau laiko.

Advokatas: „Lietuva panaudojo Rusijos metodus perimdama banką. Bankas „Snoras“ buvo didžiausias Lietuvoje veikiantis bankas ir jis buvo sudorotas politine valia, o ne dėl finansinių priežasčių. Prie to prisidėjo ir politikai, ir žurnalistai.“ Lietuvą V.Antonovas pavadinimo „Sovietų Sąjungos satelite“.

Teisėjas nusprendė, kad abiem pusėms skirs aštuonias savaites iki kito posėdžio. Bet tai dar bus ne galutinis posėdis.

Advokatas pabaigoje paprašė leisti R.Baranauskui nesiregistruoti policijos nuovadoje. Tačiau teismas su tuo nesutiko, tik leido pasirinkti kitą laiką, ne rytą. Kitas advokatas paprašė leisti registruotis tris kartus per savaitę, o ne septynis.

Teismo posėdis baigėsi, nuspręsta negrąžinti užstatų. Kitas posėdis numatytas sausio 30 dieną.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką