-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Buvusio „Snoro“ savininko V.Antonovo stilius nesikeičia – jam prisilietus Rusijoje bankai griūva lyg kortų nameliai

Trečiadienį Sankt Peterburge Rusijos teisėsaugos sulaikytas bankrutavusio „Snoro“ banko pagrindinis akcininkas Vladimiras Antonovas turės ką papasakoti pareigūnams. Nors jis sulaikytas tiriant galimą sukčiavimą banke „Sovetsky“ ir neteisėtą banko turto pasisavinimą, nuo Lietuvos teisėsaugos Rusijoje pasislėpęs bankininkas pastaraisiais metais dirbo bankuose, kurie vėliau griuvo lyg kortų nameliai.
Vladimiras Antonovas
Vladimiras Antonovas / Scanpix nuotr.

„Vedomosti“ ketvirtadienį rašo, kad iki šiol nebuvo jokių žinių apie tai, kad V.Antonovas gali būti kažkaip susijęs su banku „Sovetsky“. Tačiau dabar paaiškėjo, kad tame banke jis dirbo konsultantu.

Vieną seniausių Rusijos bankų jau keleri metai bandoma gelbėti kitų bankų rankomis. 2015 metais šis bankas buvo sanuotas „Rusiško kapitalo“, po to „Tatfondbanko“, galiausiai sanacija užsiėmė Rusijos bankų sektoriaus konsolidacijos fondas. Kitaip tariant, banką bandė gelbėti kiti bankai ir galiausiai valstybė biudžeto pinigais.

Rusijos žiniasklaida rašo, kad per visą šį laiką V.Antonovas buvo konsultantas, tačiau bent jau oficialiai jis nebuvo tarp banko akcininkų. Įdomu tai, kad po sanacijos sunkumų iškilo pačiam „Tatfondbankui“, nes 2017 m. kovą buvo panaikinta jo licencija dėl finansinių banko problemų.

Iki 2011 metų V.Antonovas buvo Rusijos komercinio banko „Investbank“ bendrasavininkis, tačiau vėliau savo dalies atsisakė, o 2013 m. iš šio banko buvo atimta licencija. Banko biudžete rasta 44 milijardų rublių skylė.

Praėjusiais metais V.Antonovas nusprendė garsiai grįžti į bankinį verslą ir 2017 metais rugpjūtį „Vedomosti“ publikavo straipsnį apie tai, kad V.Antonovas kuria naują bankinę grupę.

Pasirodė žinių, kad jis su kitais verslininkais kontroliuoja banką „RIA bank“. Nepatvirtintomis žiniomis, rusas bandė tapti ir vienu iš RMB banko savininkų, nors pats bankas tai neigė. „Vedomosti“ rašo, kad praėjus dviem savaitėms po publikacijos abu bankus ištiko liūdnas likimas. Praėjusių metų rugpjūtį Rusijos centrinis bankas panaikino licenciją „RIA bank“, o netrukus toks pat likimas ištiko ir „RMB“. Abiejuose bankuose rastos didelės finansinės skylės.

„Nors formalių pretenzijų V.Antonovui iš valdžios nėra, tačiau Centrinis bankas jo nelaiko patikimu banko savininku“, – tąkart „Vedomosti“ sakė vienas bankininkas, dirbęs „RIA bank“.

Trečiadienio sulaikymas parodė, kad buvusiam „Snoro“ savininkui pretenzijų dėl veiklos Rusijos bankuose jau turi teisėsauga.

Lietuvos teisėsauga V.Antonovą ir buvusį banko „Snoras“ vadovą Raimondą Baranauską kaltina iššvaisčius banko turtą. Abu bankininkai nuo teisėsaugos pasislėpė Londone, o vėliau, kai juos nutarta išduoti Lietuvai, pabėgo į Rusiją, kur ir gyvena.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius