Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Didėja minimalus atlyginimas maždaug 40-yje Amerikos valstijų ir savivaldybių

Šią savaitę maždaug keturiasdešimtyje Amerikos valstijų ir savivaldybių įsigalioja sprendimas padidinti minimalų valandinį darbo užmokestį. Tačiau ekonomistai mano, kad to nepakaks platesniam atlyginimų augimui.
Doleriai
Doleriai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

O reikalas tas, kad JAV Kongresas nėra patvirtinęs federalinio minimalaus valandinio darbo užmokesčio nuo 2009 metų. Atlyginimas taip pat nėra indeksuojamas atsižvelgiant į infliaciją. Todėl vietos valdžia pati ėmėsi veiksmų padėti mažiausias pajamas gaunantiems piliečiams.

Iš viso minimalus atlyginimas didės aštuoniolikoje valstijų ir beveik dviejose dešimtyse savivaldybių. Tačiau ekonomika pabrėžia, kad tai bus tik nedidelė JAV darbo rinkos dalis.

Minimalus valandinis atlyginimas Vašingtono valstijoje didės iki 11,50 JAV dolerio ir bus didžiausias tarp valstijų. Kai kurios valstijos siekia laipsniškai padidinti minimalų atlyginimą iki „pragyvenimui pakankamo“, kuris siektų 15 JAV dolerių už valandą.

Palyginimui, šiuo metu galiojantis federalinis minimalus valandinis darbo užmokestis siekia 7,25 JAV dolerio.

Iš viso minimalus atlyginimas didės aštuoniolikoje valstijų ir beveik dviejose dešimtyse savivaldybių. Tačiau ekonomika pabrėžia, kad tai bus tik nedidelė JAV darbo rinkos dalis.

Nors JAV ekonomika auga, o nedarbas siekia 17 metų žemumas (4,1 proc.), atlyginimai ir toliau auga lėtai, kas stebina specialistus. Penktadienį paskelbtoje darbo rinkos ataskaitoje nurodoma, kad vidutinis valandinis darbo užmokestis praėjusiais metais ūgtelėjo 2,5 proc. iki 25,63 JAV dolerio. Nominalia verte nuo 2009 metų pabaigos jis augo tik kiek daugiau nei 2 proc., o tai reiškia, kad augimas tik vos aplenkė infliaciją.

„Tai ir yra didžiausias klausimas. Kodėl mes nematome spartesnio atlyginimų augimo?“ – sakė Klivlando federalinio rezervo banko vyresnysis ekonomistas Roberto Pinheiro.

Kai kurie ekspertai sako, kad dėl visko kalti yra demografiniai pokyčiai senstančioje JAV darbo rinkoje: vyresni, didesnius atlyginimus gavę vadinamosios „kūdikių bumo“ kartos žmonės išeina į pensiją, o jaunesni ir mažiau uždirbantys „tūkstantmečio kartos“ atstovai smukdo atlyginimų vidurkį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius