Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Dvi bendrovės gavo elektroninių pinigų įstaigos licencijas

Lietuvos banko valdyba išdavė dvi naujas elektroninių pinigų įstaigos licencijas bendrovėms SumUp EU Payments, UAB ir Goopal Pay, UAB. Jas turėdamos bendrovės galės savo klientams teikti elektroninių pinigų leidimo (ir išpirkimo) ir tam tikras mokėjimo paslaugas, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Lietuvos banko pastatas Vilniuje
Lietuvos banko pastatas Vilniuje / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Elektroninių pinigų įstaigos licenciją gavusi SumUp EU Payments UAB ketina teikti analogiškas mokėjimo paslaugas, kurias jau teikia SumUp grupei priklausanti bendrovė SumUp Payments Limited, Jungtinėje Karalystėje turinti elektroninių pinigų įstaigos licenciją. Grupė siūlo mobiliąją mokėjimų programėlę su korteliu skaitytuvu, teikiančiu galimybę telefonus ir planšetes naudoti kaip mokėjimo kortelių terminalus ir minimaliomis išlaidomis priimti iš klientų kortelių mokėjimus, kurie kitu atveju būtų nuostolingi.

SumUp EU Payments UAB tiesioginis akcininkas, valdantis 100 proc. įstaigos akcijų, yra SumUp Holdings Luxembourg (Liuksemburgas).

Pasak kitą elektroninių pinigų įstaigos licenciją gavusios Goopal Pay, UAB, steigėjų, iš pradžių jos pagrindiniai klientai turėtų būti Europos Sąjungoje veikiančios mažosios ir vidutinės įmonės, kurias yra įsteigę Kinijos verslininkai ar kurios yra susijusios su tos šalies rinka. Numatoma paslaugas teikti ir Kinijos studentams, imigrantams bei turistams.

Goopal Pay, UAB, tiesioginis akcininkas yra Kinijoje mokėjimų sprendimus siūlanti bendrovė China Binary Sale Technology Limited, ji yra viešai kotiruojama Honkongo vertybinių popierių biržoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius