Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 11d. 11:10

EIB skolina 12,5 mln. eurų Energijos efektyvumo finansavimo platformai

Europos Sąjunga
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Europos Sąjunga

Europos investicijų bankas (EIB) suteikė 12,5 mln. eurų paskolą Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) ir bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) įkurtai Energijos efektyvumo finansavimo platformai, kuri teikia paskolas, skirtas energijos vartojimo efektyvumui didinti ir saulės elektrinių plėtrai.

„Tikimės, kad platformos plėtra dar labiau paskatins Lietuvos įmones kurti tvarią ateitį per aplinkai palankios energijos gamybos ir efektyvaus energijos vartojimo didinimo projektų įgyvendinimą. Tai padės užtikrinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę, spartins inovacijų plėtrą, didins konkurencingumą“, – pranešime spauda sakė ESO valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Mindaugas Keizeris.

EIB sutekti 12,5 mln. eurų yra pirmoji paskolos dalis iš numatytos skirti 25 mln. eurų sumos. EIB lėšos yra vienas iš platformos finansavimo šaltinių, į ją tikimasi pritraukti ir daugiau investuotojų. Platformos lėšomis finansuojamas priemonių diegimas pramonės įmonėse, viešojo sektoriaus bei transporto projektuose.

„Mes dažnai to nesuvokiame, tačiau renovavus pastatus arba įdiegus efektyvesnį apšvietimą, galime padaryti didelę įtaką mūsų sunaudojamos energijos kiekiams. Manau, kad šios platformos veikla, ne tik pagerins gyvenimo kokybę ir sumažins išlaidas gyventojams, bet ir suteiks galimybę dabartinėse klimato kaitos diskusijose kelti aktualų energinio efektyvumo didinimo klausimą“, – pranešime sakė EIB viceprezidentas Alexanderis Stubbas (Aleksanderis Stubas).

Projektą taip pat remia Europos strateginių investicijų fondas (ESIF), nes suteikta EIB paskola bus naudojama palaikyti platformą, taip siekiant skatinti ir finansuoti energijos vartojimo efektyvumo modernizavimo projektus visoje Lietuvoje bei sumažinti išmetamą CO2 kiekį ir sąskaitas už energiją.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką