Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 13d. 11:06

Estijos teisėsauga imasi tirti galimą pinigų plovimą per „Swedbank“

Swedbank
Toomas Huik / Postimees.ru / Swedbank

Estijoje vykstantis tyrimas dėl „Danske“ banko pinigų plovimo aferos plečiamas, prie jo prijungiant naują informaciją apie šių operacijų ryšius su sąskaitomis „Swedbank“ Baltijos šalių padaliniuose. Apie tai praneša „Bloomberg“.

Penktadienį Estijos teisėsauga informavo praplečianti tyrimą dėl „Danske“ banko naujais epizodais, susijusiais jau su sąskaitomis „Swedbank“. Be to, neatmetama galimybė pradėti atskirą tyrimą būtent dėl „Swedbank“. Estijos tarnybos šį sprendimą ketina priimti po to, kai bus surinkta daugiau medžiagos dabar vykstančiame tyrime.

„Swedbank“ Estijos padalinio problemos jau pasiekė ir Europos Centrinį Banką. Kaip pranešė Švedijos leidinys „Dagens Nyheter“, ECB vertina Švedijos tarnybų pateiktą ataskaitą apie situaciją banko padalinyje Estijoje. Plačiau pateikta informacija nekomentuojama.

Kaip jau skelbėme, Lietuvoje taip pat vyksta du nauji tyrimai dėl galimo pinigų plovimo. Apie tai neseniai pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovas Antonis Mikulskis. 15min kreipėsi į FNTT su prašymu patvirtinti ar paneigti šių tyrimų ryšį su sąskaitomis „Swedbank“ Lietuvos padalinyje“, tačiau FNTT jokių detalių neatskleidžia.

„Šiuo metu išsamesnių duomenų apie du prieš porą savaičių Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl galimo pinigų plovimo pateikti negalime, siekiant nepakenkti šiems tyrimams“, – 15min teigė FNTT atstovė Rūta Andriuškaitė.

Pinigų plovimo skandale „Swedbank“ Lietuvos padalinys pasižymėjo kur kas mažiau nei tos pačios grupės bankas Estijoje. Tačiau būtent per sąskaitą mūsų šalyje cirkuliavo pinigai, susiję su Rusijoje besislapstančiu buvusiu Ukrainos prezidentu Viktoru Janukovyčiumi.

15min prisidėjo prie Švedijos televizijos SVT tyrimo apie V.Janukovyčiaus kišenėse nusėdusias lėšas. Pinigai labai abejotinam V.Janukovyčiaus honorarui už knygą keliavo per kelias ofšorines įmones. Viena jų – sąskaitą „Swedbank“ Lietuvos padalinyje, priklausiusi ofšorinei įmonei Vega Holding.

Apie tai plačiau sužinosite specialioje 15min tyrimų laidoje:

Vega Holding sąskaita domėjosi ne vienos užsienio šalies teisėsauga. SVT duomenimis, iš šios sąskaitos vykdyta daug mokėjimų Jungtinėje Karalystėje registruotai bendrovei Inlord Sales LLP, siejamai su buvusiu Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos vadovo Paulu Manafortu. Jis neseniai buvo pripažintas kaltu dėl mokesčių vengimo ir pajamų slėpimo.

15min teiravosi, ar FNTT yra gavusi paklausimų iš JAV dėl operacijų Vega Holding sąskaitoje. Kaip ir dviejų naujų ikiteisminių tyrimų atveju, FNTT teigia negalinti teikti tokios informacijos.

Pinigų plovimo skandalas, prasidėjęs dėl SVT paviešintos medžiagos, jau pareikalavo aukų. Kovo pabaigoje iš pareigų atleista „Swedbank“ grupės vadovė Birgitte Bonnesen.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

28:46
00:57
02:07

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką