Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 03 24, 11:32

Fintech startuolio „Genome“ plėtra Lietuvoje: nuo „m.Parking“ – iki naujausios debeto kortelės rinkoje

Elektroninės pinigų įstaigos (EPĮ) UAB „Maneuver LT“ valdomas prekės ženklas „Genome“, iki šiol daugiausia aptarnavęs Jungtinės Karalystės, Vokietijos ir Prancūzijos klientų finansinių operacijų srautus, plečia auditoriją Lietuvoje.
Genome
„Genome“ operacijų vadovas Daumantas Barauskas prabilo apie naują debeto kortelę Lietuvos rinkoje / UAB „Maneuver LT“ nuotr.

„Genome“ augimą namų rinkoje diktuoja sustiprėjęs virtualių finansinių paslaugų poreikis ir įmonės įgyvendinamų technologinių sprendimų visuma.

Sumažintus įkainius ketinama paversti standartine kainodara

„Nors mūsų sektorius pandemijos metu aktyvėjo dėl padidėjusio internetinių paslaugų poreikio, matėme, kad kitiems Lietuvos verslams iškilo daug finansinių sunkumų. Namų rinkos verslams padėti nusprendėme tiesiogiai per kasdienių paslaugų teikimo paketą.

Atsisakėme standartinio mėnesinio aptarnavimo mokesčio ir sumažinome pervedimų įkainius“, – pasakojo „Genome“ operacijų vadovas Daumantas Barauskas.

UAB „Maneuver LT“ nuotr./„Genome“ operacijų vadovas Daumantas Barauskas
UAB „Maneuver LT“ nuotr./„Genome“ operacijų vadovas Daumantas Barauskas

Mėnesinio aptarnavimo mokestis „Genome“ paslaugas naudojančiai Lietuvos verslų bendruomenei iki lengvatų įvedimo siekė 10 EUR.

Pandemijos metu SEPA pinigų pervedimų paslaugos įkainis nuo 1 EUR sumažėjo iki 0,11 EUR išeinantiems ir iki 0,06 EUR įeinantiems pervedimams.

„Įmonės viduje kalbame apie tai, kad kol kas iki rugpjūčio mėnesio numatomi įkainiai už „Genome“ teikiamas finansines paslaugas ateityje galėtų likti standartine mūsų kainodara“, – teigė D.Barauskas.

Sklandesnis atsiskaitymas automobilių vairuotojams

Nors lietuviško kapitalo įmonė UAB „Maneuver LT“ pagal turimą licenciją finansines paslaugas teikti gali visose Europos šalyse, pastaraisiais metais „Genome“ prekės ženklas konkurencingesnis tapo vietos rinkoje. Tai paskatino ir įmonės laimėtas, „m.Parking“ skelbtas konkursas, leidęs „Genome“ tapti mokėjimo už automobilių stovėjimo paslaugas teikėju.

Anksčiau už šias paslaugas didžiuosiuose šalies miestuose per mobiliojo ryšio operatorius arba grynais pinigais atsiskaityti galėjusiems „m.Parking“ programėlės vartotojams kortelių aptarnavimo paslaugas teikianti „Genome“ sudarė sąlygas dar greičiau ir saugiau tai atlikti banko kortele.

„Pasauliniu mastu tai nėra naujovė, ypač – Vakarų Europos valstybėse, kuriose tokie atsiskaitymo už parkavimo paslaugas būdai, įdiegti daug anksčiau, jau tapo neatsiejama paslaugų tiekimo dalis. Vis tik didžiuojamės galėdami prisidėti prie Lietuvoje veikiančių paslaugų skaitmenizavimo bei patogesnių mokėjimo būdų šalies gyventojams teikimo ir koordinavimo.

UAB „Maneuver LT“ nuotr./„Genome“ debeto kortelė verslui
UAB „Maneuver LT“ nuotr./„Genome“ debeto kortelė verslui

Svarbu ir tai, kad iki tol pakankamai problematiškas atsiskaitymas už automobilio statymą didmiesčiuose gerokai paprastesnis tapo užsieniečiams. Neturintiems sutarčių su Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriais likdavo vienintelis pasirinkimas – bilietų automate atsiskaityti grynaisiais pinigais.

Laimėjimas „m.Parking“ konkurse parodė, kad esame techniškai pajėgūs teikti gan sudėtingus, nestandartinius sprendimus, juos įgyvendinant per gana trumpą laiką. Analogiškus programinės įrangos kūrimo rinkinius – SDK – ateityje pritaikysime ir kitose programėlėse, kuriose vykdomos mokėjimo operacijos“, – sakė D.Barauskas.

Sklandesnis atsiskaitymas už automobilių stovėjimo paslaugas per „m.Parking“ jau veikia Vilniuje, o Kaune, Klaipėdoje ir Trakuose planuojama paleisti artimiausiu metu.

Į rinką atkeliauja debeto kortelė

Fintech startuolis „Genome“ – vienas pirmųjų prekės ženklų, Baltijos šalyse tapusių principiniais „VISA“ nariais – netrukus pristatys ir naują debeto kortelę.

„Įmonės tikslai keičiasi kartu su naujų paslaugų atsiradimu. Šiuo atveju tik bankinė sąskaita fiziniam asmeniui nėra aktuali, jeigu ja įmanoma tik daryti perlaidas, bet nepavyksta patenkinti kasdienių finansinių paslaugų poreikio. Todėl „Genome“ debeto kortelė atliks ne tik standartines funkcijas, tokias kaip pinigų išgryninimas bet kuriame „VISA“ korteles priimančiame bankomate ar atsiskaitymas prekybos vietose.

UAB „Maneuver LT“ nuotr./„Genome“ debeto kortelė fiziniams asmenims
UAB „Maneuver LT“ nuotr./„Genome“ debeto kortelė fiziniams asmenims

Kaip papildomą naudą siūlysime virtualią kortelę apsipirkimams internetu. O ateityje, glaudžiai bendradarbiaudami su „VISA“, planuojame pasiūlyti ir kitas paslaugas, tokias kaip pervedimai kitiems vartotojams realiu laiku tiesiai į korteles, bei galimybę pridėti „Genome“ kortelę prie „Google Pay“ ir „Apple Pay“ piniginių“, – kalbėjo D.Barauskas.

„Covery.ai“ apsauga nuo sukčių

Į verslo klientų auditoriją duris netrukus ir fiziniams asmenims atversiančio EPĮ „Genome“ operacijų vadovas prabilo ir apie palaipsniui gausėsiantį paslaugų kompleksiškumą, apimantį ne tik visų e-komercijos sričių, perlaidų ir įmokų surinkimo aptarnavimą, bet ir tokias paslaugas kaip investavimas, skolinimas bei kiti finansiniai sprendimai.

„Prioritetą teikiame saugumui: jeigu, tarkime, virtuali kortelė yra neatsiejama šių dienų paslauga, finansinės operacijos ir apsipirkimai internetinėje erdvėje taip pat turi vykti saugiai. Finansai apskritai bene jautriausia tema pasaulyje, todėl aukščiausi saugumo standartai ir stabilumas yra vieni pagrindinių aspektų, į kuriuos dėmesį kreipia tiek verslo klientai, tiek fiziniai asmenys.

Tai užtikrinti mums padeda apsaugos nuo sukčiavimo platforma „Covery“ – patikimas partneris, veikiantis kaip pinigų plovimo prevencijos įrankis ir vartotojo duomenų apsauga nuo bandymo sąskaitas neteisėtai ištuštinti, atlikti neautorizuotus mokėjimus“, – pabrėžė D.Barauskas.

123RF.com nuotr./Patogiam įmonės finansų valdymui būtina prieiga prie operacijų kompiuteriu
123RF.com nuotr./Patogiam įmonės finansų valdymui būtina prieiga prie operacijų kompiuteriu

Pasak „Genome“ operacijų vadovo, esminis Fintech rinkos žaidėjų pranašumas – patogi internetinė prieiga prie teikiamų finansinių paslaugų.

D.Barausko teigimu, nors tradiciniai bankai prisitaiko prie naujovių, šių įstaigų adaptacija vyksta ne taip greitai, o norint atsidaryti sąskaitą kai kuriuose Europos bankuose vis dar būtina atvykti į artimiausią fizinį padalinį.

„Vis dėlto ir startuoliai turi ko pasimokyti iš tradicinių bankų. Tarkime, neįsivaizduoju kokioje nors įmonėje dirbančios buhalterės, kuri pinigų pervedimus atliktų ar ataskaitas formuotų aplikacijoje. Mūsų manymu, norint patogiai valdyti finansus, būtina turėti prieigą prie funkcionalios interneto svetainės savo kompiuteriu.

Taip pat norime, kad mūsų paslaugomis besinaudojantys klientai turėtų galimybę kasdienius klausimus spręsti su asmeniniu vadybininku ir gauti tokią kokybę, kokios tikisi“, – pabrėžė „Genome“ operacijų vadovas D.Barauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką