TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Graikija jau netoli bankroto – kritiniu atveju žada trauktis iš euro zonos ir Europos Sąjungos

Aleksis Cipras ir Jeanas-Claude‘as Junckeris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aleksis Cipras ir Jeanas-Claude‘as Junckeris
Šaltinis: 15min
0
A A

Graikijos centrinis bankas trečiadienį perspėjo, kad Atėnams nesugebėjus susitarti su tarptautiniais skolintojais dėl išmokos pagal finansinės pagalbos programą šalis bankrutuos ir veikiausiai pasitrauks ne tik iš euro zonos, bet ir Europos Sąjungos.

„Nesugebėjimas susitarti ... žymėtų pradžią skausmingame kelyje, kuris iš pradžių vestų į Graikijos bankrotą, o galiausiai – į šalies pasitraukimą ir euro zonos ir – visai tikėtina – iš Europos Sąjungos“, – sakoma centrinio banko pranešime.

Derybos su Tarptautiniu valiutos fondus (TVF), Europos Sąjunga ir Europos centriniu banku (ECB) dėl paskutinės 7,2 mlrd. eurų išmokos pagal milžiniško masto Graikijos finansinio gelbėjimo programą įstrigo, o galutinis terminas, iki kurio Atėnai turi įvykdyti pribrendusius finansinius įsipareigojimus, grėsmingai artėja.

Graikija iki šio mėnesio pabaigos turi sumokėti TVF 1,6 mlrd. eurų, o liepą ir rugpjūtį – dar 6,7 mlrd. eurų Europos centriniam bankui. Graikijos pareigūnai sakė, kad vyriausybė tų mokėjimų atlikti neišgalės.

Analitikai jau seniai perspėja, kad valstybės bankrotas gali sukelti įvykių virtinę, kuri vestų prie chaotiško Graikijos pasitraukimo iš euro zonos, bet šalies pasitraukimo iš ES scenarijus iki šiol nebuvo keliamas.

Analitikai jau seniai perspėja, kad valstybės bankrotas gali sukelti įvykių virtinę, kuri vestų prie chaotiško Graikijos pasitraukimo iš euro zonos, bet šalies pasitraukimo iš ES scenarijus iki šiol nebuvo keliamas.

Graikijos centrinis bankas savo metinėje ataskaitoje parlamentui ir vyriausybei nurodė, kad šalies pasitraukimas iš euro zonos vestų į gilią recesiją, dramatišką pajamų sumažėjimą ir staigų nedarbo šuolį.

„Būtent dėl to Graikijos bankas tvirtai tiki, kad sudaryti susitarimą su mūsų partneriais yra istorinis imperatyvas, kurio negalime sau leisti ignoruoti, – sakoma pranešime. – Visi mums prieinami faktai rodo, kad kompromisas dėl pagrindinių sąlygų, pridėtų prie šio susitarimo, veikiausiai jau yra pasiektas ir kad belieka išspręsti tik nedidelius nesutarimus.“

Euro zonos finansų ministrai susitiks ketvirtadienį; taip pat kalbama apie galimybę sušaukti neeilinį ES lyderių susitikimą, kuriame būtų diskutuojama apie Graikijos krizę.

Premjeras nesutinka mažinti pensijas

Graikijos premjeras Aleksis Cipras trečiadienį perspėjo šalies skolintojus europiečius, kad jų primygtini reikalavimai apkarpyti graikų pensijas sužlugdys visas viltis pasiekti susitarimą, kuris galėtų apsaugoti Atėnus nuo bankroto, ir kad jiems teks susitaikyti su galimais padariniais.

„Šis reikalavimas nurėžti pensijas yra nesuprantamas ... Jeigu Europa laikosi įsikibusi šio nesuvokiamos įkyrios minties ... ji privalo susitaikyti su proceso, kuris nebus naudingas niekam Europoje, kaina“, – perspėjo jis.

Vokietijos finansų ministras turi mažai vilčių, kad Graikija susitars su skolintojais

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble įstatymų leidėjams sakė turintis mažai vilties, kad Graikija gali pasiekti susitarimą su savo skolintojais dėl naujos pagalbos išmokos per susitikimą Briuselyje ketvirtadienį.

Vokietijos parlamento finansų komiteto nariams W.Schaeuble trečiadienį sakė, kad Europos finansų ministrų susitikime nebuvo „jokių pasiruošimų“ priimti kokį nors sprendimą, informavo vienas įstatymų leidėjas, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Nesėkmė Graikijos ir jos kreditorių derybose sąlygotų „nepaprastai sunkių“ pasekmių Europai, perspėjo trečiadienį Prancūzijos finansų ministras lemtingo ES ministrų susitikimo, kuriame bus svarstoma ši krizė, išvakarėse.

Derybų žlugimas būtų „labai sunkus Graikijai, bet ir Europos projektui – nepaprastai sunkus“, – sakė įstatymų leidėjams Michelis Sapinas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką