Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Helovinas – vis populiaresnis: kiek šiemet lietuviai išleis šiurpiausios nakties kostiumams ir kurie perkamiausi?

Heloviną kiekvienais metais švenčia vis daugiau lietuvių, o kostiumams kai kuriais atvejais negaili išleisti ir 50 eurų, sako 15min kalbinti pardavėjai. Pasak jų, lietuviai renkasi vis kraupesnius kostiumus – persirengia kruvinais klounais, zombiais ir vampyrais.
„2ru2ra“ Helovyno naktis „2rdome“
Helovino naktis / Organizatorių nuotr.

Nors iš pradžių pardavėjai baiminosi, kad tautiečiai šįmet taupys ir kostiumų nupirks mažiau, panašu, kad šie nuogąstavimai nepasiteisino – kostiumų pardavimai ir nuoma išliko arba panašiame lygyje kaip praėjusiais metais, arba išaugo.

Helovinas labai populiarus Jungtinėse Amerikos Valstijose, kuriose vaikai persirengia kostiumais ir vaikštinėja po kaimynų namus prašydami saldainių. Šiurpnaktis išpopuliarėjo visoje Europoje, taip pat ir Lietuvoje – panašu, kad šiais metais tautiečiai eis švęsti Helovino su nauja jėga.

15min pasidomėjo, kiek šiais metais gyventojai išleidžia kostiumams ir kuo persirengia.

Shutterstock.com nuotr./Helovinas, JAV
Shutterstock.com nuotr./Helovinas, JAV

Taupyti nelinkę

Internetinės parduotuvės tusams.lt, prekiaujančios Helovino kostiumais, vadovas Tomas Amšiejus 15min sakė, kad kostiumų pardavimai buvo labai iššokę praėjusiais metais, kai buvo atlaisvinti pandemijos ribojimai, tačiau ir šįmet jie nekrito.

„Kol kas nelabai matyti, kad žmonės taupytų, bet čia yra momentinis pirkinys. Jei perka kažkokį brangesnį daiktą, gal tada yra labiau linkę žiūrėti, analizuoti. Pas mus brangiausias kostiumas kainuoja 79 eurus, o antras brangiausias – 55 eurus. Viduriukas yra 20–30 eurų“, – 15min sakė T.Amšiejus ir pridūrė, kad kai kurie žmonės kostiumus ima pirkti dar rugsėjį ar spalio pradžioje.

„Likus savaitei iki Helovino, žmonės perka, nes reikia. Yra poreikis ir vaikams mokyklose, draugų vakarėliuose. Labai plačiai Helovinas pradedamas švęsti“, – pastebėjo jis.

Šeima septynias savaites ruošė savo namus Helovino šventei
Šeima septynias savaites ruošė savo namus Helovino šventei

Parduotuvių „Party Inbox“, prekiaujančių šventinėmis dekoracijomis ir kostiumais, vadovė Renata Balsytė-Veršnickienė antrino, kad iš pradžių baiminosi, jog sudėtingėjant ekonominei situacijai lietuviai šį spalį kostiumų pirks mažiau, tačiau baimės nepasitvirtino.

„Pavasarį ir vasarą, kai užsakėme prekes, buvo kitokia situacija, o kai jos ėmė atvykti pas mus, pasirodė visi tie kriziniai signalai. Svarstėme, ar neįsijungs visiems taupymo režimas, bet atrodo, kad ne“, – komentavo R.Balsytė-Veršnickienė.

Pašnekovams antrino ir kostiumus nuomojančio „Tėja salono“ savininkė Inga Kunejienė. Ji tvirtino, kad žmonės švenčių yra pasiilgę.

„Helovinas švenčiamas tiek draugų rate, tiek namuose. Aišku, vieni sako – kas čia per šventė, nėra čia ką švęsti, o kiti naudojasi proga ir švenčia“, – tvirtino moteris.

Nori atrodyti vis šiurpiau

Tad kokius kostiumus renkasi lietuviai? „Party Inbox“ parduotuvių vadovė sakė, kad kasmet norima atrodyti „vis šlykščiau ir kraupiau.“

„Žmonės renkasi baugesnius kostiumus. Kartais net nuostabą kelia, kokius išsirenka. Rengiasi kruvinais klounais, zombiais, kunigo kostiumais su kruvinomis apykaklėmis. Paprastais skeletais jau nebesirengia. Ypač vyrai renkasi kraupesnius kostiumus, o moterys dažniau perka aksesuarus, nori išlikti elegantiškos. Gal čia tokia išraiškos forma“, – svarstė parduotuvių vadovė.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Užupis švenčia Helovyną
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Užupis švenčia Helovyną

Su tuo sutiko ir I.Kunejienė, kuri teigė, kad „lietuviai visada renkasi baisesnius, siaubo filmų herojų kostiumus, o užsieniečiai – linksmesnius.“

T.Amšiejus pastebėjo panašią tendenciją – anot jo, lietuviai perka velnių, vampyrų, kunigų, vienuolių ir šeichų kostiumus. Taip pat populiarūs ir filmų personažai.

„Žmogus voras vaikams yra numeris 1, Batmanas – numeris 2. Labai populiarūs „Kalmaro žaidimo“ (angl. „Squid game“), „Pinigų namų“ (angl. „Money heist“) kostiumai“, – vardijo T.Amšiejus.

R.Balsytė-Veršnickienė pastebėjo, kad vis dar neslūgsta ir Džokerio bei Harley Quinn personažų kostiumų populiarumas.

Kainos augo

Pardavėjai neslėpė, kad šiais metais kostiumų kainos augo. T.Amšiejus įvardijo, kad brangimas siekia apie 20–30 proc.

„Gamintojai pakėlė kainas, brango ir prekių atvežimas, logistika. Vieną kartą prekės brango 3 proc., kitą kartą 8 proc., logistika pabrango 5–6 proc. ar 10 proc.”, – skaičiavo jis.

123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotr.
123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotr.

R.Balsytė-Veršnickienė taip pat nurodė, kad kainos išaugo „ne dėl parduotuvės sprendimų“.

„Kostiumų kainos yra įvairiausios – nuo 20 eurų iki 60 eurų. Aišku, kostiumas už 60 eurų jau bus labai išskirtinis. Pilnos komplektacijos paprastai kainuoja 50 eurų. Atrodytų, gal tokia suma ir per didelė, bet kai yra viskas – gobtuvas, pirštinės, diržas, pinigų žmonės nepagaili. Bet dažniausiai perka už 30–40 eurų“, – kainų tendencijas apibūdino pašnekovė.

Tuo metu „Tėja salono“ vadovė sakė, kad kostiumų nuomos įkainiai išliko tokie patys kaip praėjusiais metais, tačiau juos ketinama peržiūrėti.

O jei Šiurpnakčiui ėmėte ruoštis tik dabar, ar dar pavyks ką nors rasti?

T.Amšiejus pripažino, kad laukti iki paskutinės minutės nereikėtų.

„Personažų kostiumų, tokių kaip Žmogaus voro, kurie yra perkami visus metus, yra daugiau. O Helovino kostiumų kiekiai nėra dideli. Juo labiau kad yra ir skirtingi dydžiai, sunku numatyti, kokius žmonės pirks“, – svarstė pašnekovas.

O R.Balsytė-Veršnickienė pastebėjo, jog žmonės pamažu pradeda išmokti pamoką Helovinui ruoštis ne paskutinėmis dienomis.

„Kai kurių dalykų kiekis būna ribotas arba mes atsivežame mažesnį kiekį pagal pastarųjų metų tendencijas“, – nurodė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius