Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 14d. 15:41 , Atnaujinta: 2021 balandžio 14d. 16:13

I.Šimonytė: prekybos centrai duris galėtų atverti pirmadienį, lauko kavinės – prieš kitą savaitgalį

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį po Vyriausybės posėdžio sakė, kad dėl verslų laisvinimo ketinama apsispręsti ketvirtadienį. Tiesa, ji pabrėžė, kad verslų laisvinimas vyks etapais, o parduotuvės prekybos centruose duris galėtų atverti jau pirmadienį, o lauko kavinės – prieš kitą savaitgalį. Vėliau atsivers ir sporto klubai bei kitos veiklos.

Vyriausybės spaudos konferenciją stebėkite čia:

I.Šimonytė spaudos konferencijoje sakė, kad sprendimai turėtų būti priimti ketvirtadienį, kada teisininkai baigs redaguoti Vyriausybės projektą, taip pat ji pabrėžė, kad šie atlaisvinimai nėra susiję su svarstomu galimybių pasu.

„Galimybių pasas būtų susijęs su tolimesniais atlaisvinimais, kurie gali reikšti ir papildomas veiklas, ir kitas veiklų sąlygas, įskaitant ir tas, apie kurias kalbėjome šiandien“, – sakė ji.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

Taip pat I.Šimonytė pažymėjo, kad visi sprendimai neįsigalios tą pačią dieną, nes tam yra objektyvių priežasčių. Veiklos turėtų būti atnaujintos per dvi savaites.

Anot jos, pirmadienį galėtų pradėti veikti parduotuvės prekybos centruose, kurios iki šiol neveikė, prieš savaitgalį – lauko kavinės, vėliau – sporto klubai. O nuo gegužės 3 dienos – turgaviečių dalis, kurios dabar neveikia.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vėliau patikslino, kad parduotuvės prekybos centruose ir kino teatrai galėtų pradėti veiklą nuo balandžio 19 dienos, lauko kavinės – nuo 22 dienos. Tačiau ketinama riboti jų veikimo laiką nuo 7 iki 21 valandos.

I.Šimonytė, reaguodama į replikas, kad darbo ribojimai gali būti pertekliniai, atsakė, kad kol kas epidemiologinė situacija nėra tokia gera, jog būtų galima kalbėti apie veiklą be jokių reikalavimų.

„Leiskit nuo ko nors pradėti“, – kalbėjo ji.

Sporto klubai galėtų atsidaryti balandžio 26 dieną.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

A.Armonaitė antrino, kad Vyriausybė vertina augančius susirgimų skaičius.

„Iš karto drąsaus sprendimo, deja, negalime priimti“, – sakė ji.

Kada būtų leisti renginiai, dar nėra aišku.

Tiesa, A.Armonaitė pabrėžė, kad sprendimai bus priimami ketvirtadienį.

15min primena, kad Sveikatos apsaugos ministras trečiadienį pasidalijo siūlymais Vyriausybei palaipsniui švelninti karantiną, kartu atveriant ne maisto prekių parduotuves ir lauko kavines.

PLAČIAU SKAITYKITE: Vyriausybės vizija: ne maisto prekių parduotuvės – tik darbo dienomis, lauko kavinės ribotu darbo laiku

Iš ministro komentarų nėra aišku, kada siūlymai galėtų įsigalioti, nes Vyriausybė pasitarimo viduryje dar nėra paviešinusi jokių karantino švelninimo dokumentų. Aišku tik tiek, kad nutarimas, švelninantis dėl COVID-19 įvestą karantiną, bus patvirtintas ketvirtadienį, dalis atlaisvinimų įsigalios nuo pirmadienio ir jie vyks palaipsniui iki gegužės pradžios.

A.Dulkys Vyriausybės pasitarime pranešė, kad iniciatyvos dėl švelninimo būtų įgyvendinamos ne iš karto, o švelninant karantiną etapais.

Pasak jo, iš pradžių galėtų būti leista veikti visoms parduotuvėms, įskaitant esančias prekybos ir paslaugų centruose, tačiau išskyrus esančias turgavietėse.

Vėliau, anot ministro, galėtų būti atlaisvintos turgavietės ir kitos viešos prekybos vietos.

Ne maisto prekių parduotuvių darbo laikas būtų ribojamas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

00:48
00:15
08:53

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką