Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Investuotojų asociacija: neužregistruotos „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjai neturėtų būti laikomi banko kreditoriais

Šaltinis: 15min
0
A A

Neužregistruotos „Snoro“ akcijų emisijos pirkėjai – smulkieji investuotojai – neturėtų būti laikomi „Snoro“ kreditoriais, nes bankas neturėjo teisės šių lėšų naudoti tol, kol neužregistruoti banko įstatai, praneša Investuotojų asociacija.

„Kaip jau skelbėme anksčiau, akcijų pirkimui sukauptos lėšos yra saugomos atskiroje sąskaitoje, atidarytoje banke „Finasta“. Kadangi emisija neišleista, šios lėšos nepriklausė ir nepriklauso bankui „Snoras“ todėl jos turi būti grąžintos investuotojams“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narė Daiva Ušinskaitė-Filonovienė.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad pasak jos, Investuotojų asociacija jau kreipėsi į Lietuvos banką dėl investuotojų lėšų grąžinimo.

Lietuvos bankas paskelbė, kad buvę „Snoro“ pagrindiniai akcininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas nėra nepriekaištingos reputacijos asmenys, todėl nutarė neleisti registruoti įstatų, susijusių su įstatinio kapitalo padidinimu. Smulkiesiems investuotojams pasiūlytą kreiptis į „Snorą“ dėl lėšų grąžinimo, o juos prilyginti kitiems banko kreditoriams.

„Akivaizdu, kad po vieną ką nors pasiekti bus sunku, todėl kviečiame tapti Investuotojų asociacijos nariais ir savo interesus ginti kartu“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Tomas Pilipavičius.

Smulkieji investuotojai, nesusiję su pagrindiniais „Snoro“ akcininkais, pirmajame akcijų platinimo etape buvo pareiškę norą „Snoro“ akcijų už beveik 13 mln. litų, akcijų galėjo būti pirkta ir vėlesniuose emisijos platinimo etapuose.

Didžiąją dalį iš naujos 380,083 mln. litų „Snoro“ akcijų emisijos ketino pirkti buvę „Snoro“ pagrindiniai akcininkai – Vladimiras Antonovas (200,483 mln. litų) bei Raimondas Baranauskas (74,517 mln. litų) bei „Jubilee Financial Products“ valdomas fondas (80,021 mln. litų).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką