Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 4d. 12:43

Išorės ir vidaus grėsmės nesutrukdys Europos ekonomikos atgimimo

ES vėliavos prie Europos centrinio banko būstinės Frankfurte
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / ES vėliavos prie Europos centrinio banko būstinės Frankfurte

ES šalys dažnai tarpusavyje nesutaria įvairiais klausimais, o šie metai netaps išimtimi. Nereikia tikėtis, kad geopolitinė įtampa ir terorizmo grėsmės pranyks. Maža to, tęsis ir migrantų krizė, reiškianti politinius ir socialinius iššūkius. Tačiau, nepaisant viso to, šie metai gali tapti Europos ekonomikos atsigavimo metais, rašo cnn.com.

Migrantų krizė

Šiuo metu Europa susiduria su didžiausia pabėgėlių krize nuo pat Antrojo pasaulinio karo laikų. Jungtinių Tautų (JT) skaičiavimais, 2015 m. apie 1 mln. žmonių perskrodė Viduržemio jūrą bėgdami nuo karo, skurdo ir persekiojimų savo šalyse.

Saugumo situacijai Artimuosiuose Rytuose blogėjant, nereikia tikėtis pabėgėlių srautų sumažėjimo šiais metais, o ES šalys šiuo klausimu ir toliau nesutars.

Didžioji Britanija šiais metais diskutuos apie šalies ateitį ES.

Brexit

Didžioji Britanija šiais metais diskutuos apie šalies ateitį ES. Narystės priešininkų ir rėmėjų skaičius yra apylygis, o šalies premjeras Davidas Cameronas pareiškė, jog yra pasiruošęs palaikyti narystę, bet taip pat sieks išsiderėti norimas nuolaidas iš Briuselio.

Referendumas dėl šalies narystės ES bus surengtas 2017 m.

Terorizmo šešėlis 

Naujieji metai prasidėjo naujais teroristų grasinimais. Šventinių fejerverkų dėl galimų išpuolių neturėjo Briuselis ir Paryžius, o pirmąją 2016 m. dieną dėl teroro grėsmės buvo uždarytos kelios Vokietijos traukinių stotys.

Terorizmo baimė Europoje sklandys visus šiuos metus, per kuriuos nemažai šalių taip pat padidins išlaidas gynybai.

Įtampa santykiuose su Rusija

Rusija tampa vis labiau izoliuota šalimi pasaulyje, o jos santykiai su Europa pablogėję labiausiai nuo Šaltojo karo laikų. Maskva prarado paskutinę savo sąjungininkę Europoje – Turkiją po to, kai pastaroji numušė į jos oro erdvę įskridusį Rusijos naikintuvą.

Dabar Rusijos ekonomika susiduria su milžiniškais sunkumais, o situacija Ukrainoje ir toliau negerėja.

Ekonomikos atsigavimas

Nepaisant visų išvardintų įtampų, Europa pagaliau gali tapti ekonominio atsigavimo liudininke 2016 m.

Senasis žemynas jau kurį laiką kentėjo nuo vangaus ūkio augimo ir defliacijos, bet jo lyderiai tikisi, kad naujieji metai gali žymėti naują, šviesesnį ekonomikos etapą.

Euro vertei JAV dolerio atžvilgiu smarkiai nukritus, Europa tapo patrauklesne vieta investuotojams ir turistams. Europos centrinis bankas (ECB) paspartino ūkio stimuliavimo programą, o grėsmė, kad Graikija bus pašalinta iš euro zonos, šiuo metu atrodo sumenkusi.

Kai kas net teigia, kad Europa 2016 m. gali pasiekti ūkio aukštumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:23
04:04
02:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką