Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 27d. 18:05

J.Powellas: FRS pasirengusi leisti infliacijai ūgtelėti, kad paskatintų užimtumą

Jerome'as Powellas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Jerome'as Powellas

JAV centrinis bankas pakoregavo savo politiką ir nusprendė leisti infliacijai ūgtelėti, siekdamas užtikrinti, kad ekonomika galėtų sukurti daugiau darbo vietų visų darbuotojų, o ypač – mažesnes pajamas gaunančių šeimų labui, ketvirtadienį pranešė Federalinio rezervo sistemos (FRS) vadovas Jerome’as Powellas.

Šis pokytis reiškia, kad infliacija „kurį laiką“ gali viršyti 2 proc. tikslinę ribą, iki kol FRS privalės imtis veiksmų padidindama palūkanų normas, savo kalboje pareiškė centrinio banko vadovas.

Ši priemonė yra skirta ištaisyti „trūkumus“ įgyvendinant FRS maksimalaus užimtumo siekius, o kartu pripažįstama, kad keičiantis pasaulio ekonomikai, įtempta padėtis darbo rinkoje nebūtinai lemia didesnes kainas.

„Šis pokytis atspindi mūsų teigiamą stiprios darbo rinkos teikiamų pranašumų įvertinimą, ypač daugeliui mažas ir vidutines pajamas gaunančių bendruomenių“, – pažymėjo J.Powellas ir pridūrė, kad FRS yra pasirengusi panaudoti „visas prieinamas priemones ekonomikai paremti.“

Prieš prasidedant koronaviruso pandemijai, JAV nedarbo lygis buvo žemiausias beveik per beveik pusšimtį metų ir siekė 3,5 proc. – daugelis žmonių turėjo darbus, o įmonėms netgi teko įdėti pastangų rasti pakankamai darbuotojų.

Pastarasis centrinio banko politikos posūkis, nors apie jį ir buvo užsimenama vėliausiuose pareiškimuose, yra reikšmingas pokytis FRS strategijoje ir apskritai centrinio banko veikloje, nes infliacija dešimtmečius buvo laikoma ekonomine „piktadare“, kurią kiekviename žingsnyje buvo bandoma slopinti.

Visgi savo kalboje kasmetinėje pinigų politikos konferencijoje Džekson Hole J.Powellas teigė, kad pastarąjį dešimtmetį nuo 2008 metų pasaulinės finansų krizės paaiškėjo, jog įspėjimai, kad mažas nedarbas lemia kainų kilimą, buvo perdėti.

„Šis pokytis gali pasirodyti nežymus, tačiau jis atspindi mūsų nuomonę, kad tvirtą darbo rinką galima išlaikyti nesukeliant infliacijos protrūkio“, – kalbėjo J.Powellas vaizdo ryšio priemonėmis surengtoje konferencijoje.

Ilgus metus infliacija neviršijo 2 proc. tikslinio lygio, o J.Powellas teigė, kad dabar tikslas yra „pasiekti infliaciją, kuri laikui bėgant vidutiniškai siektų 2 proc.“, nors pabrėžė, kad ji nebus susieta „su tam tikra matematine formule“.

Naujosios politikos šalininkai teigė, kad centrinis bankas turėtų leisti infliacijai iš likti vidutiniškai didesnei nei 2 proc. ilgesnį laikotarpį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką