TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

„Alibaba“ įkūrėjas Jackas Ma: žmonės ateityje galėtų dirbti 12 valandų per savaitę

Kinijos technologijų srityje milijardų eurų vertės kapitalą susikrovęs verslininkas Jackas Ma ne per seniausiai išgarsėjo pareiškimais apie 12 valandų darbo dieną. Dabar jis regi ateitį, kurioje žmonėms pakaks dirbti 12 valandų per savaitę, rašo „Washington Post.com“.
Jackas Ma
Jackas Ma / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tokiomis įžvalgomis milijardierius, elektroninės komercijos gigantės „Alibaba“ įkūrėjas, pasidalijo Šanchajuje vykusiame susitikime su „Teslos“ vadovu Elonu Musku.

Anot jo, technologiniai pasiekimai leis žmonėms gyventi ilgiau ir dirbti vis mažiau valandų.

„Per kiekvieną technologinę revoliuciją žmonės pradeda jaudintis. Per pastaruosius 200 metų mes jaudinomės, kad naujos technologijos atims visus darbus“, – kalbėjo J.Ma Pasaulio dirbtinio intelekto konferencijoje.

Anksčiau J.Ma sukėlė daug kontroversiškų diskusijų dėl pareiškimų, kad Kinijos technologijų pramonėje vyrauja vadinamoji „996“ darbo praktika – iš darbuotojų tikimasi, kad jie dirbs nuo 9 valandos ryto iki 9 val. vakaro, 6 dienas per savaitę. J.Ma anksčiau teigė, kad galimybė dirbti tiek valandų yra „palaiminimas“ ir be tokios darbo kultūros Kinijos ekonomika „labai greitai gali prarasti gyvybingumą ir impulsą“.

Kitos technologijų gigantės JD.com įkūrėjas Richardas Liu „996“ darbo kultūrą palygino su tinginyste, ir patikino, kad jis pats dirba „8116+8“ modeliu – nuo 8 ryto iki 11 val. vakaro 6 dienas, o sekmadienį pasiilsi dirbdamas tik 8 valandas, rašo „WashingtonPost.com“.

Vis tik neseniai Vilniuje viešėjęs Jackas Ma kalba kitaip – patikina, kad ateityje bus pakankamai daug darbų, daug dirbti nereikės ilgėjant žmogaus amžiaus trukmei. Dirbtiniu intelektu varomi robotai galės „pasirūpinti senais vyrukais“.

„Artimiausius 20-30 metų žmonių gyvenimo trukmė smarkiai išaugs. Gyvybės mokslų technologijos leis žmonėms gyventi tikriausiai 100 ar 120 metų. Tai nebūtinai geras dalykas, kadangi tavo senelio seneliui vis dar gali tekti sunkiai dirbti“, – svarstė J.Ma.

Tačiau pasauliui reikės vis mažiau darbų.

„Manau, kad žmonės galėtų dirbti tris dienas per savaitę po 4 valandas“, – kalbėjo J.Ma.

Anot jo, ankstesni technologijų šuoliai, pvz., elektrifikacija, pagerino žmogaus darbo ir laisvalaikio balansą – atsirado daugiau laisvo laiko.

„Dėl dirbtinio intelekto, aš manau, gyventojai turės daugiau laiko mėgautis buvimu žmonėmis. Nemanau, kad mums reikės daug darbų. Darbai, kurių reikės, bus tie, kurie darys žmones laimingesniais. Žmonės patirs gyvenimą ir mėgausis buvimu“, – savo vizijas išsakė J.Ma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius