Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 23d. 23:55

JAV pareigūnas pripažįsta, kad vartotojams gali tekti padengti dalį išlaidų muitams

Stevenas Mnuchinas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Stevenas Mnuchinas

JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas trečiadienį pripažino, kad vartotojams gali mokėti didesnes kainas dėl smarkiai padidintų muitų iš Kinijos importuojamoms prekėms.

S.Mnuchino pastabos prieštarauja šalies prezidento Donaldo Trumpo teiginiams, jog muitų našta tenka Kinijai, o JAV vyriausybė gauna vien naudos.

„Kai kuriais atvejais poveikį gali pajusti ir mūsų vartotojai“, – pareiškė S.Mnuchinas, kalbėdamas Atstovų rūmų finansų komitete.

Iždo sekretorius taip pat pranešė kalbėjęs su „Walmart“ ir kitų didžiųjų mažmenininkų vadovais apie tai, kokie vartojimo produktai greičiausiai gali pabrangti dėl prekybos mūšio su Pekinu.

„Neseniai kalbėjausi su daugeliu vadovų muitai gali būti įskaičiuoti į tam tikrų prekių kainas.“

Visgi S.Mnuchinas pabrėžė, kad D.Trumpo administracija dar nenusprendė, ar įvesti papildomus muitus 300 mlrd. JAV dolerių vertės importui iš Kinijos. Jei tokie muitai bus įvesti, jie apims praktiškai visas prekes, kurias JAV perka iš Kinijos.

Pasak S.Mnuchino, kainų padidėjimą galima sušvelninti neapmokestinant muitais kai kurias prekių kategorijas.

Jis taip pat pripažino, kad Kinijos valiutos smukimas gali neutralizuoti kainų kilimą.

„Dar nepriėmėme sprendimo šiuo klausimu... Jei padarysime išimtis, kainos nedidės,“ – pridūrė S.Mnuchinas.

„Nesitikiu, kad amerikiečių šeimos patirs didelių išlaidų.“

Įtartinos veiklos ataskaitos

JAV prekybos atstovo biuras kitą mėnesį turėtų surengti viešus posėdžius dėl muitų 300 mlrd. JAV dolerių vertės prekėms iš Kinijos įvedimo, kad išklausytų visuomenės ir susijusių įmonių nuomones, tačiau daugelis jų jau yra išreiškusios griežtą prieštaravimą naujiems muitams, įskaitant drabužių ir batų gamintojus bei mažmenininkus.

Jie įspėjo, kad nauji muitai būtų „katastrofiški“ ir žymiai padidintų kainas vartotojams.

Trečiadienį pristatydamas finansinius rezultatus mažmeninės prekybos tinklas „Target“ pareiškė, kad nauji muitais turės įtakos vartotojams. Visgi bendrovė pranešė bendradarbiaujanti su tiekėjais ir tiekimo grandinėmis, kad sumažintų kainų didėjimą.

Šį mėnesį prezidentas D.Trumpas nusprendė daugiau nei dvigubai padidinti muitus 200 mlrd. JAV dolerių vertės prekėms iš Kinijos, pareiškęs, kad Pekinas netikėtai atsisakė per derybas dėl prekybos prisiimtų įsipareigojimų. Įvesti muitai sukėlė Kinijos pasipiktinimą.

Abi šalys pareiškė besitikinčios atnaujinti derybas, tačiau jų data dar nėra nustatyta.

S.Mnuchinas trečiadienį pakartojo, kad D.Trumpas greičiausiai susitiks su savo kolega iš Kinijos kito mėnesio pabaigoje per didžiojo dvidešimtuko aukščiausiojo lygio susitikimą Japonijoje.

Įstatymų leidėjai paklausė S.Mnuchino apie neseniai paskelbtą „The New York Times“ pranešimą, kuriame minimi keli šaltiniai, teigę, kad didžiausio Vokietijos banko „Deutsche Bank“ pareigūnai slopino vidinius įspėjimus apie įtartinas finansines operacijas, kuriose dalyvavo organizacijos, susijusios su D.Trumpu ir jo žentu Jaredu Kushneriu.

Į tai iždo sekretorius atsakė ketinantis apsvarstyti šį klausimą su Iždo finansinių nusikaltimų tyrimo tinklu, kad įsitikintų, jog bankas užpildo ir pateikia ataskaitas apie įtartinas veiklas.

„Nežinau, ar tai tiesa, ar ne, tačiau su Finansinių nusikaltimų tyrimo tinklu aptarsime tolesnius veiksmus.“

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

20:27
01:03
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką