15min be reklamos
2022 12 08, 11:06

JK įstatymų leidėja: BP turėtų padėti finansuoti Ukrainos atstatymą

Britų energetikos milžinė BP, kuri sako besistengianti parduoti valdomą „Rosneft“ akcijų paketą, Rusijoje gautas lėšas turėtų skirti Ukrainos atstatymui, pareiškė opozicijai atstovaujanti Jungtinės Karalystės (JK) įstatymų leidėja.
Apšaudytas namas Ukrainoje
Apšaudytas namas Ukrainoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Leiboristė Margaret Hodge pakartojo ukrainiečių prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjo išsakytą pastabą, jog bet kokie dividendai, kuriuos BP gauna už valdomą Rusijos valstybės remiamos „Rosneft“ 19,75 proc. akcijų paketą, yra „kruvini pinigai“.

„Taigi ar ši vyriausybė pasistengs įtikinti BP visus Rusijoje gautus dividendus paaukoti Ukrainos atstatymui?“ – Bendruomenių Rūmuose paklausė M.Hodge.

„O jei to nepavyks padaryti, ar jis [iždo kancleris] įsipareigos imtis veiksmų ir priversti juos [BP] tai padaryti sumokant specialųjį nenumatyto papildomo pelno mokestį?“

Tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Global Witness“ sako, kad BP šiais metais, apytikriais vertinimais, turėtų gauti apie 580 mln. svarų (apie 672 mln. eurų) „Rosneft“ dividendų.

Tuo tarpu BP pabrėžė, jog pagal Kremliaus įstatymą, kuris buvo priimtas keršijant už Vakarų sankcijas, bendrovėms iš „nedraugiškų valstybių“, tokių kaip JK, draudžiama Rusijoje gautus pinigus perkelti į savo buveinės šalį.

Praėjus trims dienoms po to, kai Rusija vasario pabaigoje pradėjo invaziją į Ukrainą, BP paskelbė ketinanti atsisakyti „Rosneft“ akcijų paketo.

JK bendrovė tvirtina, kad „Rosneft“ dividendų į savo pelno rodiklius nuo tada neįskaičiuoja.

Tačiau BP apskaitos knygose tebėra įrašytas visas „Rosneft“ 19,75 proc. akcijų paketas, naujienų agentūrai AFP pareiškė bendrovės atstovas spaudai Davidas Nicholasas.

Dėl Vakarų sankcijų ir Rusijos apribojimų yra sudėtinga įgyvendinti bet kokį pardavimo sandorį, tvirtina BP. D.Nicholasas atsisakė nurodyti, kada bus parduotas valdomas „Rosneft“ akcijų paketas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką