Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Kazachstane laikinai įvestos degalų kainų ribos, uždraustas maisto produktų eksportas

Kazachstanas ketvirtadienį nustatė degalų kainų ribas šešių mėnesių laikotarpiui, pranešė vyriausybė, kai po Naujųjų metų pranešus apie suskystintųjų dujų – pagrindinio transporto priemonių kuro šalies vakaruose – kainų didinimą prasidėję protestai peraugo į masinius neramumus.
Įvairūs degalai
Įvairūs degalai

Tūkstančiai žmonių išėjo į gatves Almatoje ir vakariniame Mangystau regione teigdami, kad kainų kilimas buvo nesąžiningas, atsižvelgiant į didžiulius naftos ir dujų eksportuotojo Kazachstano energijos išteklius.

VIDEO: 15min skaitytojai pasidalino vaizdais iš neramumų apimto Kazachstano

Trečiadienį protestai peraugo į masinius neramumus, o demonstrantai šturmavo kelis vyriausybės pastatus, įskaitant Almatos meriją ir prezidento rezidenciją. Dešimtys žmonių žuvo per susirėmimus su apsaugos pareigūnais.

„Vyriausybė ėmėsi skubių priemonių socialinei ir ekonominei situacijai stabilizuoti“, – sakoma Kazachstano vyriausybės pranešime.

Ji nurodė, kad daugelyje miestų ir provincijų bus paskelbtas 180 dienų moratoriumas dėl suskystintųjų dujų, taip pat benzino, dyzelino ir komunalinių paslaugų kainų didinimo.

Vyriausybė taip pat laikinai uždraudė maisto produktų, įskaitant jautieną, ėrieną, bulves ir morkas, eksportą „siekdama stabilizuoti socialiai reikšmingų maisto produktų kainas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Kaip atnaujinti namus išleidžiant iki 15 eurų? Į pagalbą pasitelkite tekstilę
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius