Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kino filmus statyti skatins mokesčių lengvatomis

Kino salė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kino salė
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Lietuvos Respublikos Seimas pritarė pelno mokesčio įstatymo pataisoms. Nauja mokesčių paskatos filmams schema kurs palankias filmų gamybos sąlygas Lietuvoje ir skatins Lietuvos bei užsienio įmones investuoti į filmų gamybą mūsų šalyje. Pelno mokesčio paskata galės būti taikoma tiek užsienio, tiek ir Lietuvos kino gamintojams, kuriantiems filmus Lietuvoje.

„Šių pokyčių ilgą laiką laukė ne tik Lietuvos kino bendruomenė, bet ir verslo atstovai. Naujoji schema suteiks galimybę pelningai veikiančioms įmonėms remti kino gamybą ir tuo pačiu sumažinti pelno mokesčio naštą. Tai taps dar vienu kino finansavimo šaltiniu greta dabar egzistuojančio valstybinio finansavimo ir įplaukų iš pridėtinės vertės mokesčio už filmų platinimą ir rodymą kino teatruose,“ – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Pagal 2012 metų su Europos Komisija suderintą Lietuvos mokesčių paskatos filmams schemą, jos administravimą vykdys Lietuvos kino centras. Lietuvos kino centro sudaryta Ekspertų komisija vertins, ar norimas gaminti filmas atitinka kultūrinius kriterijus, kurie yra būtini siekiant pasinaudoti pelno mokesčio lengvata. Detalus minėtos schemos taikymas praktikoje bus pristatytas priėmus poįstatyminius aktus.

Pelno mokesčio lengvata bus teikiama įmonėms, neatlygintinai investuojančioms į filmo gamybą Lietuvoje.  Lengvatos gali siekti įmonės, kurioms mūsų šalyje yra taikoma pelno mokesčio prievolė, įskaitant užsienio bendroves ar piliečius, veikiančius per nuotolinę buveinę Lietuvoje, bei asmenys, kuriems taikoma pajamų mokesčio prievolė Lietuvoje. Pagal naująją schemą numatyta, kad norint pasinaudoti lengvatomis bent 80 % visų išlaidų filmui ar jo daliai turi būti patiriamos Lietuvoje, mūsų šalyje patirtos išlaidos turi būti ne mažesnės kaip 150 000 litų, o  bendra didžiausia neatlygintinai suteiktų lėšų suma negali viršyti 20 % filmo ar jo dalies gamybos sąnaudų.

Mokesčių paskatos schema pradės veikti 2014 m. sausio 1d. ir galios iki 2018 m. gruodžio 31d.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką