Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 17, 23:54

Krizės sumažinto atlyginimo grąžinimo įstatymas Konstitucijai neprieštarauja

Įstatymas, kuriame neįtvirtinta pareiga kompensuoti pareigūnų ir karių valstybinių pensijų skirtumą, susidariusį dėl ekonomikos krizės sumažinto atlyginimo mokėjimo, neprieštarauja Konstitucijai, pranešė Konstitucinis Teismas (KT).
Piniginė
Piniginė / 123RF.com nuotr.

„Pagal įstatymą, darbo užmokesčio patirtu praradimu nėra laikomas skirtumas tarp perskaičiuotos pareigūnų ir karių valstybinės pensijos ir tos pensijos, kuri buvo mokama pagal paties pareigūno pasirinkto atitinkamo laikotarpio, nepatenkančio į ekonomikos krizės laikotarpį, vidutinį darbo užmokestį“, – skelbia birželio 17-ąją priimtas KT nutarimas.

Asmenų, kuriems už darbą apmokama iš valstybės ar savivaldybės biudžeto, dėl ekonomikos krizės neproporcingai sumažinto atlyginimo dalies grąžinimo įstatymas priimtas vykdant 2013 metų KT nutarimą. Juo nustatytas patirtų praradimų kompensavimo mechanizmas.

Išaiškinti įstatymo atitiktį Konstitucijai prašė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, nagrinėjęs ginčą dėl buvusiam vidaus reikalų įstaigos pareigūnui neišmokėto pareigūnų ir karių valstybinės pensijos dydžių skirtumo.

Skirtumas susidarė, kai dėl sumažinto atlyginimo dalies grąžinimo ir jo vidurkio padidėjimo asmuo pasirinko naują palankiausių paeiliui ištarnautų 5 tarnybos metų nuosekliai einančių 12 mėnesių laikotarpį, pagal kurio vidutinį darbo užmokestį apskaičiuojama valstybinė pensija.

Jam atitinkamai buvo perskaičiuota pareigūnų ir karių valstybinė pensija už tarnybą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką