15min be reklamos
2022 11 09, 15:08

Lietuvoje – naujas bankas: veiklą pradeda „Finora Bank“

Lietuvoje veiklą pradeda naujas bankas, orientuotas į smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) finansavimą. „Finora Bank“ Europos Centrinis Bankas (ECB) šiemet suteikė specializuoto banko licenciją, rašoma „Finora Bank“ pranešime spaudai.
Veikko Maripuu
Veikko Maripuu / Asmeninio archyvo nuotr.

Nuo licencijos suteikimo „Finora Bank“ visą dėmesį skyrė parengti operacinius procesus, informacines sistemas bei suformuoti personalą. Netrukus bankas pradės priiminėti gyventojų indėlius bei aktyviai teikti finansavimo paslaugas verslo klientams.

„Kuriame naują banką, kurio ambicija – tapti pagrindiniu smulkių ir vidutinių įmonių pasirinkimu Baltijos šalyse. Daugelis bankų labiau dėmesį skiria didesnėms įmonėms.

Tuo tarpu kokybiškos, plataus spektro paslaugos smulkiesiems verslininkams sunkiau prieinamos, nors smulkus ir vidutinis verslas yra pagrindinis šalies ekonomikos variklis. Remdamiesi ilgamete patirtimi finansuojant verslą Baltijos šalyse, ketiname pagerinti finansavimo prieinamumą ir patrauklumą smulkiam ir vidutiniam verslui“, - pasakoja „Finora Bank“ stebėtojų tarybos pirmininkas Veikko Maripuu.

„Teiksime paslaugas visiems verslo sektoriams, tačiau greta to rinkoje išsiskirsime ir dideliu dėmesiu sektoriams, kurie dažnai nepelnytai nesulaukia pakankamai finansuotojų dėmesio. Pavyzdžiui, smulkesnės kūrybinių industrijų ar technologijų bendrovės.

Taip pat teiksime paslaugas skirtas finansuoti aplinkosaugos, tvarumo, inovacijų projektams. Didžiosios bendrovės šioje srityje jau turi daug pasirinkimų, o smulkesniems rinkoms dalyviams informacijos ir priemonių – trūksta. Tai, kad tapome banku mums suteiks galimybę pritraukti daugiau kapitalo ir leis skolinti didesnes sumas geresnėmis sąlygomis“, – aiškina Aurelijus Šveikauskas, „Finora Bank“ vadovas Lietuvoje.

Naujas bankas smulkioms ir vidutinėms įmonėms teiks kreditavimo, lizingo, faktoringo, garantijų paslaugas.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką