Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas: norėčiau pažiūrėti buvusiam „Snoro“ vadovui į akis

Vitas Vasiliauskas
Lietuvos banko nuotr. / Vitas Vasiliauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas norėtų dalyvauti teismo procese ir ginti Lietuvos interesus prieš buvusį „Snoro“ vadovą Raimondą Baranauską, jei šis iš tiesų dėl banko nacionalizavimo kreiptųsi į teismą.

„Norėčiau dalyvauti tokiame teisminiame procese ir atstovauti kitai pusei – ginti Lietuvos interesus. Norėčiau pažiūrėti ponui Baranauskui į akis. (...) Jei jis dalyvaus teisiniuose procesuose, priimčiau tokį iššūkį“, – TV3 laidai „Savaitės komentarai“ sakė V.Vasiliauskas.

Paskutinį kartą su Lietuvos banko vadovais, pasak V.Vasiliausko, buvęs „Snoro“ vadovas  R.Baranauskas buvo susitikęs lapkričio 8 dieną. Šią savaitę jis paskambino V.Vasiliauskui pirmadienį ir pasiprašė susitikimo antradienį priešpiet.

„Antradienį aš laukiau iki 11.30 val., tada buvo paskambinta ir pranešta, kad planai pasikeitė“, – pasakojo Lietuvos banko valdybos vadovas. Po kelių valandų, pasak V.Vasiliausko, pastebėta, kad „Snoras“ ėmė masiškai mažinti savo laikytas atsargas Lietuvos banke.

To paties antradienio rytą V.Vasiliauskas gavo „Snoro“ inspektavimo medžiagą, kuri rodė, kad padėtis banke itin prasta.

Todėl pinigų judėjimas, anot Lietuvos centrinio banko vadovo, kėlė įtarimų, kad R.Baranauskas, sužinojęs, kad inspektoriai nustatė prastą banko padėtį,  ketino išgrobstyti visą „Snoro“ turtą ir problemas permesti Lietuvos mokesčių mokėtojams ant pečių.

„Jeigu savininkai elgtųsi nusikalstamai, tai vienas iš scenarijų galėjo būti toks“, – pažymėjo V.Vasiliauskas.

Be to, Lietuvos banko valdybos vadovą papiktino ir antradienį ryte išspausdintas paniką keliantis straipsnis „Lietuvos ryte“.

„Tai buvo labai negarbingas elgesys, savo problemų metimas ant kitų“, – įvertino publikaciją V.Vasiliauskas.

Pasak jo, „Snorą“ nacionalizuoti buvo būtina. Antraip „Snoro“ istorija būtų pasibaigusi chaotišku bankrotu.

„Mokesčių mokėtojams tai reikštų, kad reiktų paimti iš kažkur 4 mlrd. litų. Tai reikštų visos finansinės sistemos sujaukimą“, – kalbėjo Lietuvos banko vadovas.

Primename, kad Vyriausybė „Snorą“ nacionalizuoti nusprendė trečiadienio vakare. Šiuo metu bankui paskirtas laikinasis administratorius.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką