Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 17, 10:12

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis pernai sumažėjo 1 punktu

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalies ūkyje, neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių, pernai siekė 11,1 proc. ir buvo 1 proc. punktu mažesnis nei 2020 metais.
Nevienodas vyrų ir moterų darbo užmokestis
Nevienodas vyrų ir moterų darbo užmokestis / 123rf nuotr.
Temos: 3 Moteris Vyras Alga

Didžiausias atotrūkis buvo finansinės ir draudimo veiklos įmonėse – 34,3 proc., informacijos ir ryšių – 29,3 proc., žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo – 27,5 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Transporto ir saugojimo bei statybos įmonėse moterų vidutinis valandinis bruto darbo užmokestis viršijo vyrų, todėl atotrūkis buvo neigiamas ir siekė atitinkamai –5,8 ir –1,7 proc.

Statistikų teigimu, atotrūkiui įtakos turėjo vyrų ir moterų skaičiaus pasiskirstymas pagal ekonominės veiklos rūšis, jų profesija, išsilavinimas, amžius, darbo stažas ir kitos priežastys.

Pernai atotrūkis mažėjo visose amžiaus grupėse. Didžiausias jis buvo 35–44 metų darbuotojų (16,8 proc.) grupėje, o mažiausias – vyresnių nei 65 metų darbuotojų (6,1 proc.) grupėje.

Atotrūkis Europos Sąjungoje 2020 metais siekė 13 proc. ir, palyginti su 2019 metais, sumažėjo 0,7 punkto.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką