Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujas VMI vadovas Dainoras Bradauskas žada daug naujovių mokesčių mokėtojams

Dainoras Bradauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dainoras Bradauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį darbą pradėjo naujas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkas Dainoras Bradauskas. Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Broniaus Bradausko sūnus VMI dirba jau beveik 25 metus – nuo 1990 metų liepos mėnesio. Pirmadienį spaudos konferencijos metu jis sakė, kad nori VMI padaryti moderniausia viešojo sektoriaus įstaiga Lietuvoje.

„Nuo šios dienos esu perkeltas į nuolatinius vadovus. Norėčiau pasakyti, kad VMI liks atvira visuomenei. Prioritetai – aiškios konsultacijos, tiksli ir suprantama personalinė informacija mokesčių mokėtojams, patogios elektroninės paslaugos, proporcinga vietinių ir tarptautinių mokesčių mokėtojų kontrolė, patikima mokesčių mokėtojų duomenų analizė, stiprus analitikos centras, taip pat profesionali pagalba įstatymų leidėjams, išmaniųjų technologijų diegimas“, – sakė B.Bradauskas.

Pasak jo, visi uždaviniai yra svarbūs. Laukia ir nauji iššūkiai – nuo šių metų VMI gaus daug informacijos iš kitų užsienio šalių apie mokesčių mokėtojų pajamas, nekilnojamąjį turtą, kitas pajamas.

„Turime sukurti bazę tai informacijai apdoroti. Taip pat esame sukūrę daug elektroninių paslaugų mokesčių mokėtojams“, – sakė D.Bradauskas.

Finansų ministras Rimantas Šadžius kaip vieną svarbiausių uždavinių naujam VMI viršininkui nurodė gerinti mokesčių surinkimą.

„Iš naujojo VMI vadovo pirmiausiai laukčiau konkrečių priemonių, kurios iš esmės pagerintų mokesčių, ypač PVM, kuris sudaro daugiau kaip pusę visų biudžeto pajamų, surinkimą. Ne mažiau svarbi bus ir nuosekliai nepakanti VMI pozicija dėl „vokeliuose“ mokamo darbo užmokesčio. Tikiuosi, kad, planingai diegiant išmanųjį mokesčių administravimą, efektyviau bus kovojama ir su vis labiau Lietuvoje plintančiu agresyviu mokesčių planavimu, kuomet naudojant įvairias schemas išvengiama pelno mokesčio mokėjimo“, − teigė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rimantas Šadžius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rimantas Šadžius

D.Bradauskas į detales nesileido, bet idėjų, kaip pagerinti mokesčių surinkimą, turi.

„Mes esame numatę eilę priemonių tikslams pasiekti. Nuo gegužės pirmos pradedame taikyti PVM sąskaitų-faktūrų registrų modelį – rizikingiems mokesčių mokėtojams nurodysime pateikti faktūrų registrus. Tai padės verslo sąžiningai konkurencijai, išaiškinti negatyvius reiškinius, ypač tuomet, kai dirbtinai mažinama PVM apskaita ir taip vengiama mokėti tą mokestį“, – sakė jis.

Be to, jau artimiausiu metu bus pateikta naujovių – iki kitų metų vidurio sukurta ir įdiegta išmani mokesčių administravimo sistema.

„Pirmų rezultatų sieksime jau kitų metų rudenį. Tai bus 7 posistemės. Įgyvendinama trimis etapais. Pirmiausia bus pristatyta elektroninė sąskaita-faktūra, elektroninis važtaraštis ir sukurtas analitikos centras“, – sakė D.Bradauskas.

Savo pavaduotojus jis pristatys artimiausiu metu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką