Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neilas Cooperis apie milijardų iš „Snoro“sugrąžinimą: esu optimistas iš prigimties

 Neil Cooper
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Neilas Cooperis
Šaltinis: 15min
0
A A

„Snoro“ bankroto aplinkybes tiriančiai komisijai trečiadienį tris valandas į klausimus atsakinėjo banko bankroto administratorius Neilas Cooperis. Jis neprognozavo, kiek laiko užtruks jo darbas Lietuvoje bandant surasti „Snoro“ buvusių savininkų išplukdytą daugiau nei milijardą litų.

„Aš esu optimistas iš prigimties. Aš turiu toks būti, nes aš esu čia“, – paklaustas, kokią sumą tikisi atgauti, žurnalistams po apsilankymo komisijos posėdyje sakė „Snoro“ bankroto administratorius.

Pasak jo, dabar keliami klausimai dėl jo paslaugų įkainių yra tik spekuliacijos.

Esą visos išlaidos skiriamos tik banko veiklos užtikrinimui. „Mano alga į šią sumą neįskaičiuota“, – patikino jis pridurdamas, kad nepagrįstai didelėmis išlaidomis  ir tuo, kad esą jo alga mokama iš teismo keliu skiriamų 60 mln. litų, kaltinantys kreditoriai tik rodo savo neišmanymą.

„Kai žmonės užsiima tokiais kaltinimais, man atrodo, kad jie nesuvokia, ką mes darome. Tai yra didelis, tarptautinio masto bankrotas. Mes turime turto maždaug 17 jurisdikcijų, be Lietuvos. Kreditoriai yra iš 41-43 jurisdikcijų, neskaičiuojant Lietuvos. 40 proc. neapdraustų kreditų kreditoriai yra iš užsienio. Mes stengiamės atrasti daugiau nei milijardo litų vertės turto“, – kiek pyktelėjęs jam metamų kaltinimų gynėsi N.Cooperis.

Anot jo, komisijai ir teismui buvo pateikta išsami banko administravvimo biudžeto analizė.

„Būsimų trijų mėnesių biudžetas parengtas tuo pačiu pagrindu, kaip ir praėjusių trijų mėnesių biudžetas ir is esmės ši suma dengia tik banko administravimo kaštus“, – dėstė banko bankroto administratorius.

Pats N.Cooperis tiksliai negalėjo pasakyti, sumų, kurios dabar skiriamos bankui administruoti. Kaskart paklaustas apie sumas litais, N.Cooperis atsisukdavo į patarėjus pasikonsultuoti.

V.Mazuroniui neaišku

„Snoro“ bankroto aplinkybes tirianti Seimo lomisija buvo paprašiusi N.Cooperio pateikti ataskaitą, kaip panaudota 61 mln. litų, kurie buvo teismo skirti  „Snoro“ veiklos administravimui ir konsultantų paslaugoms.

Tačiau, anot komisijos pirmininko Valentino Mazuronio, pateikta ataskaita nėra pakankamai detali, todėl ją paprašyta dar kartą patikslinti. Be to, V.Mazuronis piktinosi, kad N.Cooperis ataskaitos nepateikė iš anksto – dėl to komisijos nariai prieš administratoriaus apklausą negalėjo tinkamai pasiruošti.

„Mes gavome šiandien atsakymus gana bendrinius, o norėjome konkrečių skaičių. Mums pažadėjo, kad jie bus. (...) Šiandein mums tokiame detalizacijos lygyje, kokiame norime matyti, ataskaita nebuvo pateikta“, – po posėdžio sakė V.Mazuronis.

Primename, kad dabar N.Cooperis trims mėnesiams prašo teismo papildomai patvirtinti dar 57 mln. litų sąmatą – banko veiklos palaikymui prašoma 27,25 mln. litų (2,6 mln. litų mažiau nei gruodžio-kovo mėnesiais), o konsultantų paslaugoms – 29,9 mln. litų (1 mln. litų daugiau).

Teismas sprendimą turėtų priimti šią savaitę.

„Snoro“ veiklos administravimui ir konsultantų paslaugoms iki kovo pradžios išleista beveik 60,944 mln. litų, iš kurių 31 mln. litų – konsultantų paslaugoms. Nuo banko veiklos sustabdymo iki bankroto bylos iškėlimo banko administratoriams ir konsultantams buvo pervesta apie 17 mln. litų.

Prašo tikslaus operacijų sąrašo

Laikinajai Seimo komisijai daug klausimų kilo ir dėl įtarimų, kad po banko bankroto galimai vyko neskaidrios operacijos.

„Klausinėjome apie opreacijos, kurios vyko, nebuvo apeitas klausimas apie „Novotersos“ dalykus.

Paaiškinimus gavome, tačiau prašome patikslinimų, kiek analogiškų atvejų buvo per tam tikrą laiką, kad būtų galima objektyviai suvokti, kas čia vyko. (...) Vienas dalykas, jei tai buvo išskirtiniai atvejai, ir kitas – jei normali tvarka“, – sakė V.Mazuronis.

N.Cooperis komisijai pažadėjo tokią informaciją suteikti. Kol kas komisijai panašu, kad tokia operacija buvo ne viena, bet tikslus skaičius nėra žinomas.

Kitą savaitę komisija ketina apklausti su banko administratoriais derybas vedusį Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorių Mindaugą Leiką bei buvusio Lietuvos banko Bankų priežiūros departamento vadovo Kazimiero Ramono pavaduotoją Aldoną Jočienę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką