Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 16d. 14:20

Per metus Norvegijos valstybinis fondas uždirbo 67 mlrd. dolerių

Norvegijos vėliava
„Scanpix“ nuotr. / Norvegijos vėliava

Dėl pakilimo akcijų ir obligacijų rinkose, kurį lėmė Centrinių bankų vykdyti stimuliaciniai veiksmai, per praėjusius metus Norvegijos valstybinio fondo vertė ūgtelėjo 544 mlrd. Norvegijos kronų (67 mlrd. dolerių) arba jo metinė grąža siekė 7,6 procento.

Per 2013 metus Norvegijos valstybinio fondo metinė investicinė grąža siekė 15,9 procento.

Minimo fondo, kurio vertė siekia 890 mlrd. dolerių, grąža iš investicijų į akcijas per praėjusius metus siekė 7,9 procento, metinė investicijų į obligacijas grąža sudarė 6,9 procento, o investicijų į nekilnojamąjį turtą grąža per praėjusius metus buvo didžiausia ir siekė 10,4 procento.

Per 2014 metus Norvegijos valstybinis fondas padidino investicijų apimtis besivystančiose ir periferinėse rinkose. Praėjusių metų pabaigoje iš viso buvo investuota į 75 pasaulio šalis, kurių gretas per 2014 metus papildė Slovėnija, Gana ir Mauricijus.

Remiantis praėjusių metų pabaigos duomenimis, 61,3 procento visų savo valdomų lėšų Norvegijos valstybinis fondas buvo investavęs į akcijas, 36,5 procento – į obligacijas, o likusi 2,2 procento dalis buvo investuota į nekilnojamąjį turtą.

Remiantis šio fondo taisyklėmis, apie 60 procentų lėšų turi būti investuota į akcijas, 35 procentai į obligacijas, na, ir apie penki procentai į nekilnojamą turtą.

Norvegijos valdžia per praėjusius metus į minimą fondą papildomai pervedė 147 milijardus Norvegijos kronų.

traders.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką