Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugpjūčio 5d. 12:15

Nuo Rusijos embargo gali nukentėti ir Islandijos žvejai bei Šveicarijos pienininkai

Neatskiriama Austrijos Alpių peizažo dalis – karvės
„Ditmos projektai ir ko“ nuotr. / Alpių peizažo dalis – karvės

Prekių importo embargą Rusija gali įvesti dar septynioms valstybėms. Nors kol kas nėra aišku, ar Kremlius ryšis žengti šį žingsnį, tačiau iškilo grėsmė importui iš tokių šalių kaip Ukraina, Japonija ar Islandija. Prailginti sąrašą šalių, kuriose pagamintiems produktams Maskva įves embargą, pavedė Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas, rašo naujienų svetainė gazeta.ru.

Politiko teigimu, visa eilė šalių, kurioms Rusija embargo nebuvo įvedusi, pastarajai šaliai įvedė atsakomąsias priemones. Dėl to artimiausiu metu gali būti kreiptąsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną su prašymu padidinti skaičių šalių, iš kurių nebūtų galima įvežti įvairių maisto produktų.

Šiuo metu prekių embargas galioja mėsos ir pieno produktams, vaisiams, daržovėms ir žuviai iš ES šalių, JAV, Australijos, Norvegijos ir Kanados.

Rusija atsakomąsias priemones daugeliui Vakarų šalių, įvedusioms sankcijas Maskvai dėl karo Ukrainoje ir Krymo okupacijos, patvirtino 2014 m. rugpjūčio 6 d. Pagal jas į Rusiją buvo uždrausta įvežti daugelį maisto produktų.

Šiuo metu prekių embargas galioja mėsos ir pieno produktams, vaisiams, daržovėms ir žuviai iš ES šalių, JAV, Australijos, Norvegijos ir Kanados.

Tuo metu į šį sąrašą nepateko tokios šalys kaip Japonija, Šveicarija, Albanija, Lichtenšteinas, Juodkalnja, Gruzija, Islandija ir Ukraina.

Japonija ir Šveicarija jau yra įvedusios įvairias sankcijas Rusijai, o kitos šalys, tokios kaip Albanija, Lichtenšteinas, Islandija ir Juodkalnija, prisijungė prie galiojančių ES sankcijų Maskvai.

Gruzija ir Ukraina taip yra įvedusios sankcijas Rusijai dėl Krymo aneksijos.

Jeigu Rusija nuspręs prailginti šalių, kurioms taikomas embargas, sąrašą, pastarųjų valstybių žemės ūkis patirs nemažus nuostolius.

Žuvies eksporto į Rusiją draudimas Islandijai ir Japonijai gali atsieti milijonus dolerių. Nuo 2014 m. rugpjūčio iki 2015 m. gegužės iš Islandijos į Rusiją buvo įvežta jūrinės produkcijos už 180,4 mln. dolerių, o iš Japonijos už 187,7 mln. dolerių.

Žuvies eksporto į Rusiją draudimas Islandijai ir Japonijai gali atsieti milijonus dolerių.

Vaisių įvežimo į Rusiją draudimas skaudžiai smogtų Gruzijai ir Ukrainai, kurios per metus į šią šalį įveža šių produktų už atitinkamai 15,6 mln. ir 10,1 mln. dolerių.

Naujos Rusijos sankcijos nemažus pinigus kainuotų ir Ukrainos mėsos ir daržovių augintojams, bei Šveicarijos pienininkams.

Kol kas galutinis sąrašas naujų šalių, kurioms Kremlius gali pritaikyti maisto produktų įvežimo embargą, nėra žinomas.

Nežinoma ir ar į minėtąjį sąrašą pateks Šveicarija. Rusijos pusė jau anksčiau yra pareiškusi pretenzijų Šveicarijai dėl įtariamo uždraustų europietiškų maisto produktų reeksporto per šią šalį.

Vis dėlto, kovą Rusijos ekonominės plėtros ministras Aleksejus Uljakovas pareiškė, kad Maskva neplanuoja imtis jokių atsakomųjų priemonių prieš Šveicariją. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką