Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 14d. 15:00

Nuolaida kavai savo puodelyje: gėrėjų daugėja, bet nauji draudimai juos dar pagausins

Barista pila kavą į daugkartinį puodelį
123RF.com nuotr. / Barista pila kavą į daugkartinį puodelį

Kai kurios kavinės ir degalinės gyventojams siūlo nuolaidą kavai, jeigu atsinešite savo indą, daugkartinį puodelį. Verslininkai sako, kad tokių žmonių ratas plečiasi, tačiau kol kas tai nėra masinis reiškinys. Visgi dėl visuomenės skiriamo vis didesnio dėmesio ekologijai, panašu, kad tokių gėrėjų ateityje tik daugės.

Šių metų kovą Europos Parlamentas pritarė siūlymui Europos Sąjungoje (ES) uždrausti vienkartinius plastikinius gaminius. Tai reiškia, kad 2021 m. visose ES šalyse įsigalios draudimas, ribojantis plastikinių vienkartinių gaminių patekimą į rinką.

Netrukus po to sujudo kai kurios kavinės ir degalinės. Įprastai kava išsinešti pilama į vienkartinį puodelį su plastikiniu dangteliu, tačiau prekybininkai pradėjo siūlyti nuolaidą kavai, jei jai įpilti klientas atsineša savo daugkartinį puodelį.

15min domėjosi, iš kokių puodelių kavą geria gyventojai Lietuvoje.

Plastikinį pakeitė į daugkartinį

Šiaulietė Austėja Š. daugkartinį puodelį prieš 4 metus gavo dovanų Kalėdų proga ir jį naudoja iki šiol.

„Kavą į savą puodelį prašau pilti jau ilgai, kai dar nebuvo to ekologijos bumo. (...) Kai pradėjau daugiau domėtis šiukšlių daroma žala, jusdavau vis didesnę atsakomybę palikdama šitiek atliekų, todėl nešiotis puodelį tapo įpročiu“, – prisimena ji.

Tuo tarpu vilnietė Monika daugkartinį puodelį su savimi pradėjo nešiotis šį rugsėjį.

„Galvoju apie ekologiją, jau turiu susiformavusius atliekų rūšiavimo įpročius. Kai pradedi, sunku to nebedaryti. Vienkartiniai neperdirbami puodeliai bus uždrausti, bet kodėl reikia laukti, jei galima atsisakyti jų dabar?“ – klausė ji.

Vienkartiniai neperdirbami puodeliai bus uždrausti, bet kodėl reikia laukti, jei galima atsisakyti jų dabar? – klausė vilnietė.

15min vilnietė tikino pastebinti, kad vis daugiau žmonių kavai įsipilti atsineša savo tarą, tačiau didžioji dalis dar naudoja vienkartinius puodelius.

123rf.com nuotr. / Kava išsinešti
123rf.com nuotr. / Kava išsinešti

Kavinėse nuolaidos nuo 5 proc. iki 10 proc.

Nuo šių metų liepos mėnesio 5 proc. nuolaida kavai ir kitiems gaminamiems gėrimams, jei klientas atsineša savo daugkartinį puodelį jam įpilti, taikoma kavinių tinkle „Caif cafe“.

Marketingo vadybininkė Vida Rutkauskaitė teigė, kad šia nuolaida besinaudojančių gyventojų skaičius vis didėja.

„Klientų kol kas nėra itin daug, tačiau džiugina tai, kad kas mėnesį jų kiekis stabiliai auga – apie 20 proc.“ – skaičiuoja ji.

Be to, „Caif cafe“ marketingo vadybininkė tikina pastebinti, kad tokią galimybę siūlančių vietų akivaizdžiai daugėja.

„Žmonės tampa vis sąmoningesni, ekologijos tema tampa aktuali, ypač tarp jaunų žmonių. Turbūt nedaugelis žino ar susimąsto, kad panaudotus standartinius vienkartinius puodelius yra pernelyg sudėtinga perdirbti, todėl jie patenka į sąvartynus“, – tikino V.Rutkauskaitė.

Turbūt nedaugelis žino, kad panaudotus vienkartinius puodelius yra pernelyg sudėtinga perdirbti, todėl jie patenka į sąvartynus, – teigė V.Rutkauskaitė.

Kaip teigė kavinių tinklo „Vero cafe“ komunikacijos specialistė Rusnė Stankevičiūtė, taikyti nuolaidą kavoms, kurios ruošiamos į klientų atsineštus puodukus, pradėjo daugiau nei prieš penkmetį.

Šiuo metu nuolaida yra 10 proc. O gyventojų, kurie šia nuolaida naudojasi, pasak jos, taip pat daugėja.

„Naudojasi gausiai ir vis dažniau. Ypač suaktyvėjus ekologijos klausimams ir tvariam vartojimui, klientų, kurie atsineša savo puodelį, ar nori įsigyti daugkartinio naudojimo puodelį, ženkliai padaugėjo“, – 15min dėstė ji.

Vida Press nuotr./Moteris geria kavą
Vida Press nuotr./Moteris geria kavą

Nuolaidą taiko ir degalinės

Tokio tipo nuolaidą kavai siūlo ir kai kurios degalinės. Pavyzdžiui, „Circle K“.

„Siekdami kuo anksčiau pradėti vartotojus pratinti prie suvokimo, kad mažiau vienkartinių puodelių reiškia daugiau gamtos, nuo šių metų pavasario taikome nuolaidą visiems klientams, jei pas mus įsigytą gėrimą jie pila į daugkartinio naudojimo puodelį“, – teigė „Circle K Lietuva“ Rinkodaros departamento vadovė Renata Timoščik.

Čia taikoma 10 centų nuolaida bet kuriam karštam gėrimo puodeliui. Pasak R.Timoščik, vartotojų įpročiai keičiasi laipsniškai, todėl daugkartinio naudojimo puodeliai dar nėra masinis pasirinkimas.

„Ir vis dėlto nuo pavasario nuolaidą karštiems gėrimams jau suteikėme daugiau kaip 100 tūkst. kartų ir tai vertiname kaip didelį augimo potencialą turinčią ateities vartojimo kryptį“, – pabrėžė ji.

Nuo pavasario nuolaidą karštiems gėrimams jau suteikėme daugiau kaip 100 tūkst. kartų, – teigė „Circle K Lietuva“ atstovė.

Degalinių tinklo „Viada“ Marketingo grupės vadovė Šarūnė Kulšytė-Žičkienė 15min teigė, kad nuo kitų metų įmonė klientams pasiūlys 15 proc. nuolaidą bet kuriam karštam gėrimui, naudojantis daugkartiniu puodeliu.

Be to, ji patikino, kad nuo 2020 m. sausio „Viada“ visiškai atsisakys vienkartinio plastiko ir kavą klientams parduos 100 proc. perdirbamuose kavos puodeliuose, kurie bus pagaminti iš popieriaus su vandeniui atspariu padengimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką