Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Opozicija neatlyžta: dalies „Snoro“ komisijos narių parengtos išvados bus dar kartą svarstomos Seime

Valentinas Mazuronis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valentinas Mazuronis
Šaltinis: 15min
0
A A

Opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcijos seniūno ir Seimo laikinosios komisijos pirmininko „Snoro“ bankroto aplinkybėms tirti pirmininkas Valentinas Mazuronis antradienį pasistengė, kad jo ir dar penkių Seimo narių patvirtintos komisijos išvados būtų įtrauktos į Seimo darbotvarkę. Parlamentarai antradienį nusprendė, kad „Snoro“ komisijos išvados Seime bus svarstomos dar kartą.

38 Seimo nariai, prieš buvo 24, 18 susilaikė.

Už tai, kad išvados, kurias įregistravo tik dalis „Snoro“ bankroto aplinkybes tyrusios komisijos narių, būtų svarstomos, antradienį balsavo 54 Seimo nariai. Kad klausimas nebūtų svarstomas pasisakė 50 parlamentarų.

Konservatoriai piktinosi, kad šis V.Mazuronio siūlymas yra neteisėtas ir pažeidžia Seimo Statutą. Pasak jų, komisija darbą baigė be išvadų, todėl antradienį Seimui siūloma svarstyti „grupės draugų“ parengtą projektą.

„Ar šis balsavimas reiškia, kad sustabdytas Seimo Statuto galiojimas?“ – Seimo salėje kolegų premjeras Andrius Kubilius.

Seimo posėdžiui pirmininkaujantis liberalas Erikas Tamašauskas paprašė klausimą apsvarstyti Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. Per Seimo pertrauką tarp antradienio rytinio ir vakarinio Seimo posėdžio ši turės atsakyti, ar kelių „Snoro“ komisijos narių parengtas dokumentas gali būti svarstomas parlamento.

Etikos ir procedūrų komisija dėl „Snoro“ komisijos išvadų kartą jau yra pasisakiusi. Ji nusprendė, kad opozicijos balsais priimtos ir įregistruos laikinosios komisijos, tyrusios „Snoro“ bankroto aplinkybes, išvados yra negaliojančios.

Komisija siūlė Seimui apsispręsti, ar nutarti, kad komisija darbą baigė nepriėmusi jokių išvadų, ar jos darbą pratęsti.

Etikos sargų sprendimą, kad išvados yra negaliojančios, yra patvirtinęs ir Seimas.

Papildyta 14.45 val. Per pietų pertrauką susirinkusi Etikos ir procedūrų komisija nusprendė, kad į antradienio darbotvarkėje „Snoro“ komisijos išvadų svarstymas negali būti svarstomas. Pasak komisijos pirmininko Algimanto Salamakino, Seimas negali svarstyti to, ko nėra.

„Komisijai ar jos pirmininkui V.Mazuroniui reikėjo registruoti kitą nutarimo projektą ir arba tęsti komisijos darbą ir ieškoti kažkokio kompromiso, arba konstatuoti, kad komisijos darbas baigtas be išvadų. Registruoti dokumenntą pavadinimu “komisijos išvados„, kai tos išvados nepatvirtintos negalima. Jų nėra, o registruoti to, ko nėra, negalima. Seimui tokio dokumento svartyti negalima“, – etikos sargų sprendimą 15min.lt įvardijo A.Salamakinas.

Primename, kad iš viso „Snoro“ komisijoje dirbo 12 narių, po pusę jų sudarė valdančiųjų ir opozicijos atstovai. Komisiją Seimas buvo įpareigojęs išvadas dėl „Snoro“ bankroto pateikti iki birželio 1-osios.

V.Mazuronio registruotame dokumente teigiama, kad Lietuvos banko veiksmai, pernai lapkritį uždarant „Snorą“, buvę skuboti ir nepakankamai motyvuoti. Konstatuota, jog komercinių bankų priežiūros sistema yra gera, bet „Snoro“ atžvilgiu ji nebuvusi pakankama, o buvusi Lietuvos banko vadovybė 2009 metais nepakankamai reagavo į informaciją apie „Snoro“ veiklą.

Papildyta 15 val. 53 min. Seimas Etikos ir procedūrų komisijos išvadoms nepritarė. 51 Seimo nariui balsavus už, 40 – prieš, 12 susilaikius, parlamentas pradėjo svarstymą.

Papildyta 15 val. 11 min. Seimas iš naujo svarstys „Snoro“ komisijos išvadas. Išvadų svarstymui pritarė 53 parlamentarai, nepritarė – 40, susilaikė – 10. Išvados bus svarstomos kitą antradienį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką