-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
03 11

Papasakojo, kaip atrodytų ekonominė Ukrainos stojimo į ES pusė: daug iššūkių ir paramos

Ne vienerius metus siekusi glaudesnės eurointegracijos, Ukraina žalią šviesą pradėti derybas dėl stojimo į Europos Sąjungą (ES) išvydo Rusijos agresijos fone. Sąlygos stojimui, net ir po karo, bus gerokai nepalankesnės nei buvo Lietuvai 2004 m. ir yra sričių, kur iššūkiai bus itin dideli – tiek iš ES, tiek iš pačios Ukrainos pusės, interviu 15min teigė europalamentaras Petras Auštrevičius, kadaise pats buvęs Lietuvos vyriausiuoju euroderybinku.
Karo padariniai Ukrainoje
Karo padariniai Ukrainoje / Shutterstock nuotr.

Praėjusių metų gruodį Europos lyderiai sutarė pradėti narystės ES derybas su Ukraina.

Įvardinta, kad Ukraina jau atliko nemažai teisinių reformų, kurių reikalavo ES – didžiausia pažanga padaryta konstitucinės teisės srityje, Aukščiausiosios teisingumo tarybos atrankos reformoje, kovos su korupcija programoje, kovoje su pinigų plovimu, priimtos svarbios priemonės oligarchams pažaboti, taip pat naujas žiniasklaidos įstatymas ir užfiksuota pažanga tautinių mažumų srityje.

Palyginimui, Lietuva stojimo prašymą pateikė 1995 m., 2000-aisiais prasidėjo formalios derybos, o 2004 m. gegužę kartu su dar devyniomis šalimis jau tapo ES nare.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Petras Auštrevičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Petras Auštrevičius

Tačiau Ukrainos greičiausiai laukia ilgesnis kelias – ir ne tik dėl šalį draskančio karo, dėl kurio teks skirti didžiules pinigų sumas šaliai atstatyti. Dėl savo dydžio ir dėl ekonominės būklės, kuri nebuvo pati stipriausia ir 2022 m. pradžioje, jai teks gerokai didesni išbandymai nei teko Lietuvai, interviu 15min teigė europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Pagrindiniai stojimo derybų klausimai, kuriuos teks išspręsti Ukrainai ir panašioms valstybėms, bus susiję ne su teisiniais aspektais, o su ekonomika ir kai kuriais jos sektoriais, nurodo P.Auštrevičius, 2001-2004 m. buvęs Lietuvos vyriausiuoju euroderybininku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius