Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 12d. 18:57

Piratinės svetainės filmai.in vadovas: mes valstybei mokame 150 tūkstančių eurų PVM

Filmai.in siūlo internetu žiūrėti naujausius filmus.
15min.lt nuotr. / Filmai.in siūlo internetu žiūrėti naujausius filmus.

Šią savaitę svetainės filmai.in valdytojai sulaukė blogų žinių – Lietuvos radijo ir televizijos komisija juos įtraukė į interneto svetainių, pažeidžiančių autorių teises, sąrašą. Todėl svetainė per penkias dienas turi būti užblokuota. Filmai.in vadovas 15min teigė, kad per metus jie sumoka 150 tūkstančių eurų PVM. Valstybinė mokesčių inspekcija patvirtino – piratai uoliai moka mokesčius į šalies biudžetą.

Blokuojama dėl nelegalaus turinio

Šią savaitę Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) interneto tiekėjus įpareigojo blokuoti nelegaliai filmus parsisiųsti leidusią svetainę filmai.in.

LRTK sprendime konstatavo, kad filmai.in sukurta ir naudojama autorių teisių saugomo turinio neteisėtam viešam paskelbimui. Be to, svetainėje filmai.in vartotojai netiesiogiai skatinami neteisėtai žiūrėti ir atgaminti autorių teisių saugomą turinį.

Apie tai 15min jau rašė. Po sprendimo redakcija sulaukė projekto filmai.in vadovu prisistačiusio Vladyslavo Petrenko komentaro.

„2010 metais įsigytas internetinis projektas nevykdo neteisėtos veiklos. Ir šiuo metu tarptautiniu mastu veikiantį projektą yra įtraukta ir Lietuva. Filmai.in puslapio nuoroda pritaikyta Lietuvos rinkai ir tapo itin populiariu projektu – priregistruota daugiau nei 700 tūkst. vartotojų. Projektas filmai.in nėra komercinio pobūdžio ar finansinės naudos siekianti veikla, tai yra kino mėgėjų bendruomenė“, – rašoma jame.

Tačiau LRTK sprendime skelbiama priešingai: „Interneto svetainėje filmai.in vykdoma veikla siekiama komercinės naudos. Sudaryta galimybė įsigyti taškus už kuriuos vartotojams leidžiama peržiūrėti ir/ar atsisiųsti audiovizualinį kūrinį taip pat įsigyti privilegijuotą narystę“.

Interneto svetainėje filmai.in vykdoma veikla siekiama komercinės naudos, – rašoma LRTK sprendime.

Pasak V.Petrenko, daugiau nei 80 proc. filmai.in turinio pasiekiama nemokamai ir be registracijos. Be to, akcentuojama, kad portalas gyvuoja iš paramos, kurią surenka bendruomenės nariai.

„Surinktos pajamos skiriamos apmokėti vertėjų ir įgarsintojų darbui, kurių šiuo metu yra apie 100, gausybės serverių išlaikymui, administratorių ir kitu techninių darbuotojų užmokesčiams“, – aiškina vadovas.

Pixabay.com nuotr./Rašymas kompiuteriu
Pixabay.com nuotr./Rašymas kompiuteriu

Tuo tarpu LRTK sprendime kritikavo galimybę filmai.in vartotojams įsigytais taškais remti neteisėtai viešai paskelbtų audiovizualinių kūrinių vertimus ir įgarsinimus.

Sumokėjo apie 273 tūkst. PVM

Projekto filmai.in vadovo teigimu, visuomenė yra nuteikiama autorinių teisių gynėjų agentūrų, jog projekto filmai.in vystytojai siekia naudos tik sau ir nemoka mokesčių.

„Priešingai, projektas į Lietuvos biudžetą kiekvienais metais atneša apie 150 tukst. eurų pridėtinės vertės mokesčio. Taip pat valstybei mokesčius moka ir samdomi darbuotojai“, – skaičiavo jis.

Ar tai tiesa, 15min teiravosi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI).

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Grynieji eurai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Grynieji eurai

VMI Verslo elektroninėje erdvėje ir elektroninėmis priemonėmis kontrolės skyriaus vadovas Rolandas Puncevičius atkreipė dėmesį, kad interneto svetainės filmai.in savininkai – užsienio mokesčių mokėtojai.

Jie savo pareigą mokėti pridėtinės vertės mokestį (PVM) gali vykdyti registruojantis tiesiogiai PVM mokėtoju kiekvienoje šalyje, kurioje vykdo veiklą, arba – kaip telekomunikacijų, transliavimo ir elektronines paslaugas teikiantys užsienio šalių verslo atstovai, savo veiklą gali registruoti „Vieno langelio schemos“ (angl. MOSS) sistemoje.

„2017 m. po VMI atliktų kontrolės veiksmų, minimą svetainę valdantis užsienio mokesčių mokėtojas registravosi MOSS sistemoje, ir veiklos vykdymo laikotarpiu (2017 m. spalį – 2019 m. balandį), Lietuvai sumokėjo apie 217 tūkst. eurų PVM. Taip pat, už 2015–2017 m. vykdytos veiklos laikotarpį (iki registracijos MOSS) mokesčių mokėtojas deklaravo dar beveik 56 tūkst. eurų mokėtino PVM“, – teigė R.Puncevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

26:29
01:19
00:31

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką