Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 28d. 13:32

Po pateikimo parlamentas pritarė siūlymui taikyti daugiau išimčių dėl „Sodros“ įmokų „grindų“

LR Seimas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Seimas

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė siūlymui, pagal kurį „Sodros“ įmokų „grindys“ būtų netaikomos ne pelno siekiančių organizacijų darbuotojams bei neįgalius vaikus auginantiems tėvams. Tokį pokytį palaikė 51 parlamentaras, 4 buvo prieš, 18 susilaikė.

Pagal naują Valstybinio socialinio draudimo įstatymo redakciją, nuo šių metų „Sodros“ įmokų „grindys“, tai yra, kad draudėjo mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos už darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis ne visą darbo laiką, skaičiuojamos ir mokamos nuo nustatyto darbo užmokesčio, bet ne mažesnio kaip minimalioji mėnesinė alga.

„Stebint įstatymo įgyvendinimą, nerimą ypač kėlė atleistų žmonių skaičiai. „Sodros“ įmokų „grindys“ šiandien taikomos 73 tūkst. asmenų, iš jų per du mėnesius buvo atleisti 7,7 tūkst. Didelė dalis jų priklauso rizikos grupėms: tai neįgalūs ar juos prižiūrintys asmenys“, – pranešime žiniasklaidai cituojama siūlymo autorė konservatorė Gintarė Skaistė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gintarė Skaistė

Anot jos, nuo sausio 1 dienos įsigaliojęs įstatymas ne visą dieną dirbančių asmenų darbą padarė sąlygiškai brangesnį, o nevyriausybinėms organizacijoms užkrovė papildomą mokestinę naštą, kuriai projektinį finansavimą gaunančios organizacijos neturi jokių šaltinių.

„Naujoji tvarka buvo tiesiog pražūtinga žmonėms, kurie dėl asmeninių aplinkybių negali dirbti visą darbo dieną. Džiaugiuosi, kad priėmus šias išimtis, bus sudarytos geresnės galimybės dalyvauti darbo rinkoje neįgalius šeimos narius prižiūrintiems artimiesiems, ne pelno siekiančių organizacijų darbuotojams“, – aiškina G.Skaistė.

Seimo posėdžio metu balsuojant dėl siūlymo socialdemokratas Algirdas Sysas tikino, kad pokyčiai nusprendus įvesti „Sodros“ įmokų „grindis“ buvo labiau teigiami nei neigiami.

„Per pirmus du mėnesius 80 tūkst. žmonių gavo padidintą atlyginimą ir socialines garantijas. Taip 3 tūkst. atleido, bet palyginti 80 tūkst. ir 3 tūkst. tai yra didelis skirtumą“, – aiškino Seimo narys ir ragino parlamentą neskubėti pritaikyti naujų išimčių.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Sysas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Algirdas Sysas

G.Skaistės teiktą siūlymą Seimas svarstys gegužės 22 dieną. Iki tol jį nagrinės Seimo Socialinių reikalų ir darbo bei Biudžeto ir finansų komitetai.

15min ne kartą rašė apie įvestų „Sodros“ įmokų „grindų“ poveikį Lietuvos įmonėms ir darbuotojams: sausį, tik įsigaliojus naujam reglamentavimui, atskirose valymo paslaugas teikiančiose įmonėse darbuotojų skaičius sumažėjo ir keliomis dešimtimis, šalyje ėmė augti nedarbas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką