Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie bažnyčios susirinkę vežėjai protestavo prieš draudimo kainas

Vežėjų protesto akcija prie Petro ir Povilo bažnyčios – kunigas šventino vilkikus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vežėjų protesto akcija prie Petro ir Povilo bažnyčios – kunigas šventino vilkikus
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį kelios dešimtys Lietuvos vežėjų susirinko į protesto akciją Vilniuje, aikštelėje šalia Vilniaus Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios. Tokiu būdu verslininkai siekė atkreipti dėmesį į augančias draudimo kainas. Pasak jų, privalomojo civilinės atsakomybės draudimas kai kuriems vežėjams per pastaruosius porą metų paaugo net 3 ar 4 kartus.

Pagrindine kainų augimo priežastimi vežėjai įvardija konkurencijos tarp draudikų nebuvimą. „Ši problema tikrai nėra nauja. Apie ją ne kartą buvo skelbta žiniasklaidoje. Buvo kreiptasi į visas įmanomas institucijas: Lietuvos banką, Konkurencijos tarybą. Netgi buvo suorganizuotas susitikimas su premjeru Sauliumi Skverneliu, tačiau draudimo kainos ir toliau liko tokios pačios.

Lengvajam automobiliui ar motociklui šis padidėjimas gali siekti 30-40 procentų, o komercinio transporto draudimo kainos, mūsų duomenimis, pabrango nuo 30 iki 300 proc. Toks kainų šuolis yra nesuvokiamas sveiku protu ir mums, vežėjams, yra visiškai nebepakeliamas“, – pranešime spaudai sako akcijos iniciatorius, UAB „Veka auto“ vadovas Juozas Kuklys.

Tačiau draudikai teigia, kad draudimo kainos vežėjams didėja dėl padažnėjusių avarijų.

Transporto bendrovėms draudimo paslaugas teikia trys įmonės: „Gjensidige“,

„Compensa“ ir BTA. Apie 75 proc. Didžiosios Britanijos draudimo portfelio valdo dvi kompanijos: „Compensa“ ir BTA. „Compensa“ priklauso įmonių grupei „Vienna Insurance Group“, kuri praėjusiais metais įsigijo BTA akcijų paketą – taigi yra valdomi vieno savininko.

Akcijos vieta greta bažnyčios pasirinkta neatsitiktinai. Pasak J. Kuklio, smulkiesiems vežėjams nebelieka nieko kito, kaip imtis netradicinių būdų apsaugoti savo vilkikus. Vienas jų – prašyti Dievo pagalbos. Akcijos metu kunigas šventino vilkikus nuo nelaimių ir kvietė vežėjus bendrai maldai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vežėjų protesto akcija prie Petro ir Povilo bažnyčios – kunigas šventino vilkikus
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vežėjų protesto akcija prie Petro ir Povilo bažnyčios – kunigas šventino vilkikus

Buvo pristatytas ir dar vienas būdas apsisaugoti nuo nelaimių – pagalvėmis.

„Suprantame, kad nei Dievo apvaizda, nei žąsų pūkai nuo nuostolių mūsų tikrai neapsaugotų, bet visa tai įprasmina absurdą, kuriame esame atsidūrę šiandien, kai draudimo mėnesiui polisas dabar gali kainuoti tiek pat, kiek prieš kelerius metus kainavo draustis 12 mėnesių‘, – sako vežėjas.

Vežėjai sako, kad ateityje žada surengti rimtesnių akcijų ar net blokuoti kelius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką