Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 2d. 12:32 , Atnaujinta: 2015 sausio 2d. 14:58

Prie litus į eurus keičiančių bankų ir Lietuvos pašto skyrių nusidriekė didžiulės eilės

Žmonių eilė prie „Swedbank“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Žmonių eilė prie „Swedbank“

Penktadienį visoje šalyje bankų skyriams bei Lietuvos pašto padaliniams pradėjus litų keitimą į eurus prie bankų skyrių ir Lietuvos pašto padalinių nusidriekė didžiulės eilės – žmonės nori kuo greičiau atiduoti litus ir pradėti gyventi su eurais.

Iškeitė beveik 5 mln. eurų

Per ketvirtadienį – pirmąją euro įvedimo dieną – bankuose pakeista 10 mln. litų.

Lietuvos paštas pranešė, kad iki sausio 2 dienos 12 val. Lietuvos pašte gyventojai išsikeitė beveik penkis mln. eurų (apie 17 mln. litų). Didžiausias gyventojų aktyvumas užfiksuotas didžiųjų miestų gyvenamuosiuose rajonuose, Varėnoje, Garliavoje, Kuršėnuose, Širvintose, Alytuje įsikūrusiuose paštuose.

Nuo sausio 2 dienos klientai laukiami 330-yje šalies paštų, kuriuose litai į eurus keičiami neatlygintinai. Vienos operacijos metu čia galima išsikeisti 1000 eurų (3,45 tūkst. litų). Pašto atstovai ragina gyventojus neskubėti, apsilankyti paštuose patogiu metu ir išvengti eilių, kurios gali susidaryti dėl didesnio nei įprasta gyventojų antplūdžio – šią paslaugą Lietuvos paštas teiks du mėnesius.

Pritrūko eurų

Lietuvos pašto kai kuriuose skyriuose greitai pritrūko eurų. Tačiau stengiasi problemas išspręsti, BNS pranešė Lietuvos pašto atstovė spaudai Aurelija Jonušaitė.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Centrinis Kauno paštas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Centrinis Kauno paštas

Jos teigimu, tai nėra masinė problema, tačiau kai kurie paštai eurų gali pristigti penktadienį po pietų.

„Turime nesklandumų su pinigų pristatymu – į kai kuriuos paštus partneriai vėluoja pristatyti valiutą, todėl negalime keisti valiutos, atiduoti grąžos, tačiau dedame visas pastangas, kad ateityje tokių nesklandumų nebekiltų“, – BNS sakė Lietuvos pašto atstovė.

Lietuvos paštui eurus pristato saugos sprendimų įmonė G4S. Saugos sprendimų ir inkasavimo paslaugų bendrovės „G4S Lietuva“, kuri eurais aprūpina bankus, paštą ir įmones, vadovas teigia, kad procesas vyksta pakankamai sklandžiai. Saulius Tulevičius sako, kad keli inkasatorių automobilių gedimai sudaro labai mažą nesklandumų dalį.

„Palyginti su tuo, kiek klientų aptarnaujame, keli penktadienį sugedę automobiliai yra labai mažai. Be to, problemos jau išspręstos“, – BNS sakė „G4S Lietuvos“ generalinis direktorius S.Tulevičius.

Jo teigimu, objektyvių priežasčių nulemtų trukdžių gali pasitaikyti ir ateityje.

„Tos problemos vienaip ar kitaip gali atsirasti, jei pašals, keliuose susidarys kamščiai ir dėl panašių priežasčių, to neįmanoma išvengti“, – sakė S.Tulevičius. Anot jo, įmonė užima apie 80 proc. rinkos, aprūpinant bankus ir įmones eurais.

Pasak „G4S“ vadovo, įmonė eurus pristato į beveik 200 iš 330 pašto skyrių. Dėl saugos reikalavimų įmonė neskelbia, su kiek klientų dirba ir kokį automobilių parką turi.

„G4S Lietuva“ vykdomasis direktorius Raimundas Bučys BNS teigė, kad penktadienį į kai kurias vietoves pavėluota pristatyti eurus, nes sugedo keli automobiliai.

„G4S Lietuva“ vykdomasis direktorius Raimundas Bučys BNS teigė, kad penktadienį į kai kurias vietoves pavėluota pristatyti eurus, nes sugedo keli automobiliai. Tačiau bendrovės atstovas tikina, kad iš esmės pinigai išvežiojami laiku ir jų neturėtų pritrūkti.

„Susidarė kelios darbinės situacijos, kurios buvo išspręstos. Eurų netrūksta tikrai, jie yra paruošti, tinkamai surūšiuoti, tačiau penktadienį sugedo keli mūsų automobiliai, ir dėl to pasitaikė vėlavimų“, – BNS sakė R.Bučys.

Jo teigimu, pinigų klientams tikrai nepritrūks.

„Nieko ypatingo nenutiko, vėlavimų yra tik keletas – įvertinant tai, kad eurus pristatome į 189 vietas. Žinoma, dalis klientų gali būti nepatenkinti, tačiau 15-20 minučių vėlavimas nebus esminis, pinigų nepritrūks“, – BNS sakė V.Bučys.

A.Jonušaitės teigimu, paštuose, kur keičiama valiuta, nepertraukiamai budi policijos pareigūnai.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Žmonių eilė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Žmonių eilė

Vilniuje prie bankų skyrių ir pašto padalinių nusidriekė didžiulės eilės. Jose laukiantys žmonės nesipiktina dėl nepatogumų ir kantriai laukia, kol galės pakeisti pinigus.

Kaune eilės mažesnės. Kiek daugiau žmonių buvo tik Centriniame pašte. 15min.lt žurnalistas Erikas Ovčarenko praneša, kad ne visi žmonės į paštą atėjo keisti litų. Dalis nori išsiųsti siuntinius, registruotus laiškus, nes paštas iki penktadienio nedirbo tris dienas. 

Siuntų siuntėjams ir norintiems keisti pinigus – bendra eilė

Siuntinius ir laiškus išsiųsti atėję žmonės priversti laukti bendrose eilėse su tais, kurie atėjo iškeisti litų į eurus.

A.Jonušaitė sakė, kad bendros eilės formuojamos siekiant kuo greičiau aptarnauti klientus.

„Pirmomis sausio dienomis planuojame didelį klientų, kurie norės išsikeisti litus į eurus, srautą. Siekdami kuo geriau ir greičiau aptarnauti klientus neišskiriame atskirų darbo vietų tam tikroms paslaugoms, todėl visos pašto paslaugos teikiamos visose darbo vietose”, – 15min.lt sakė ji.

A.Jonušaitė pabrėžė, kad litus į eurus paštuose nemokamai išsikeisti bus galima iki kovo 1 d., todėl kviečia „gyventojus neskubėti pirmomis sausio dienomis keisti valiutos.”

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:31
00:38
00:18

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką