Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 7d. 11:25

Prieš „Snoro“ veiklos stabdymą Santariškių klinikos suskubo persivesti pinigus į kitą banką

Banko „Snoras“ bankomatas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Banko „Snoras“ bankomatas

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, kuriose Seimo pirmininkės Irenos Degutienės vyras Gediminas Degutis užima vieno iš filialų direktoriaus pareigas, lapkričio 15 dieną pervedė „Snore“ laikytus pinigus į kito banko sąskaitą.

Klinikų atstovė spaudai Gitana Letukienė aiškina, kad taip pasielgta perskaičius dienraščio „Lietuvos rytas“ publikaciją.

„Iš tiesų, mūsų buhalterė, perskaičiusi lapkričio 15 dienos „Lietuvos ryto“ publikaciją, pasiūlė pervesti „Snore“ laikomus pinigus į kitą sąskaitą, ir taip dėl jos įžvalgumo mūsų įstaiga neprarado piniginių lėšų“, – BNS sakė G.Letukienė.

Ji pabrėžė, jog sprendimas į kitą banką pervesti pinigus buvo priimtas remiantis vien publikacija, o ne kokiais nors iš kitų šaltinių gautais duomenimis.

„Galiu užtikrinti, toks sprendimas priimtas remiantis publikacija, jokios kitokios informacijos iš kitur mes tikrai neturėjome, pagaliau, teisėsaugai tą būtų paprasta ir patikrinti, peržiūrėjus skambučių išklotines“, – sakė Santariškių klinikų atstovė spaudai.

Apie tai, kad Santariškių klinikų pinigai iš „Snoro“ buvo perversti prieš pat banko veiklos sustabdymą, žinojęs ir Seimo pirmininkės vyras G.Degutis. Tai jis patvirtino interviu portalui alfa.lt. Anot jo, tai įvyko be jo žinios.

„Aš jau paskui klausiau Santariškių generalinio direktoriaus, sakau, kaip jūs ten tuos pinigus išsiplukdėt iš tos sąskaitos? Sako, paprasčiausiai. Lapkričio 15 dieną „Lietuvos ryte“ perskaitom, kad yra abejonių dėl vieno banko. Buhalterė sako, direktoriau, čia bus dėl „Snoro“. Reikia bėgti greitai iš jo. Tai dar sako, aš suabejojau, sakau, gal ne. Sakė, ne ne ne, reikia nešti kudašių. Ir jie paprasčiausiai elektroniniu būdu išėmė pinigus iš einamosios sąskaitos, ir viskas ramu“, – portalui pasakojo G.Degutis.

Konkrečios pervestos pinigų sumos neįvardijo nei G.Degutis, nei Santariškių klinikų atstovė spaudai. Ji sakė, kad informacija apie sąskaitas, jose laikomas lėšas, jų dydį  bei disponavimą jomis  nėra vieša informacija.

Tuo tarpu Seimo narys Petras Gražulis, trečiadienį šia tema surengęs spaudos konferenciją, sako, kad Santariškių klinikos prieš pat „Snoro“ veiklos stabdymą iš jo pervedė per 18 mln. litų.

„Šiandien aš jums pateikiu banko „Snoro“ pavedimo kopijas, kur lapkričio 15 dieną minėta įstaiga (Santariškių klinikos – red.) pervedė 18 milijonų 794 tūkstančių litų su centais į kitą banką. Tai yra faktas, kad tie pinigai buvo pervesti“, – spaudos konferencijoje sakė P.Gražulis.

Praėjusių metų lapkričio 15 dieną prieš pat „Snoro“ nacionalizavimą dienraštis „Lietuvos rytas“, cituodamas anoniminius šaltinius, pranešė, kad Generalinė prokuratūra jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose. Konkretaus banko dienraštis nenurodė, tačiau teigė, jog taikinys yra „lietuviškas bankas“. Daugiau nei trečdalį „Lietuvos ryto“ akcijų valdė „Snoras“.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas yra patvirtinęs, po minėtos „Lietuvos ryto“ publikacijos indėlininkai iš banko atsiėmė 111 mln. litų indėlių.

„Nuo 9 iki 14 dienos indėliai dar padidėjo, o po publikacijos kaip tik išėjo apie 111 mln. litų. Būtent indėlių forma“, – Seime žurnalistams sakė V.Vasiliauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką