Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 8d. 15:32

Rokas Žilinskas: pusmetį Lietuva individualiai derėsis su potencialiais investuotojais į elektrinę (atnaujinta 15.49 val.)

Rokas Žilinskas
Irmanto Gelūno nuotr. / Rokas Žilinskas

Naujos atominės elektrinės projektas nežlugo. Artimiausią pusmetį Lietuva individualiai derėsis su potencialiais strateginiais investuotojais ir mėgins sužinoti, ar šis projektas juos dar domina. Tai trečiadienį po Atominės energetikos komisijos posėdžio pareiškė jos pirmininkas Rokas Žilinskas.

„Komisija įsitikino, kad projektas nežlugo. Tebeturime regionius partnerius, tebeturime Europos Komisijos paramą ir galimybę derėtis tiesiogiai su visais potencialiais strateginiais investuotojais“, – žurnalistams sakė R.Žilinskas.

Komisijos posėdyje dalyvavęs Energetikos viceministras Romas Švedas sakė, kad kandidatų į potencialius investuotojus skaičius yra neribojamas.

„Kvalifikacinius reikalavimus pačioje pradžioje atitiko 5, įpareigojamus pasiūlymus teikė 2 įmonės. Mes tikime, kad didelių energetikos kompanijų pasaulyje yra daugiau nei dešimt. Kalbant apie technologijų gamintojus, jų taip pat yra daug. Mes kalbėsimės su visais. Kai baigsis vienas iš derybų etapų, informuosime Atominės energetikos komisiją, kokia padėtis“, – kalbėjo R.Švedas.

Jo teigimu, individualios derybos su potencialiais strateginiais investuotojais truks 2–3, daugiausia – 4 mėnesius. „Komisija buvo patikinta, kad tai tikrai netruks daugiau kaip pusę metų“, – pabrėžė R.Žilinskas.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad išrinkti strateginį planuojamos atominės elektrinės investuotoją buvo tikimasi šių metų pabaigoje. Tačiau iš konkurso pasitraukus Pietų Korėjos bendrovei „Kepco“ investuotojo išrinkti nepavyko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką