Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugpjūtį pinga daržovės, drabužiai ir avalynė

Moteriški bateliai
„Scanpix“ nuotr. / Rugpjūti pinga batai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmą kartą nuo metų pradžios infliacija turėtų būti neigiama. Statistikos departamentas prognozuoja, kad rugpjūtį, palyginti su liepa, pagal suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota infliacija sudarys - 0,1 procento.

Metinė infliacija rugpjūčio mėn., tikėtina, gali siekti 3,2, o vidutinė metinė – 3,5 procento (liepos mėn. užfiksuota metinė infliacija buvo 2,9, o vidutinė metinė – 3,6 procento).

Tikėtina, kad didžiausią įtaką rugpjūčio mėn. infliacijai turės pingantys drabužiai ir avalynė – ši prekių grupė pasižymi ryškiu sezoniškumu, susijusiu su vasaros ir žiemos išpardavimais. Dėl pingančių daržovių taip pat turėtų mažėti maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų prekių grupės kainos. Kainų mažėjimą pristabdys dėl brangstančių degalų didėjančios transporto prekių grupės kainos. Kitų prekių ir paslaugų grupių kainos, tikėtina, reikšmingai nekis ir neturės daug įtakos SVKI dinamikai.

Kaip ir ankstesniais metais, sezoniškumas turėjo didelę įtaką drabužių ir avalynės kainoms. Labiausiai augo alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių bei transporto grupės prekių kainos. Maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainos, metų pradžioje augusios labiau nei kitų vartojimo prekių ir paslaugų kainos, ėmė po truputį mažėti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką