Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime kelią skinasi investuotojams palankūs sprendimai

Mindaugas Sinkevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Mindaugas Sinkevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius Seimui pristatė siūlomus verslo reglamentavimo pakeitimus – akcinėms bendrovėms reikalaujamą įstatinį kapitalą planuojama mažinti nuo 40 tūkst. eurų iki 25 tūkst. eurų. Taip pat ketinama palengvinti galimybes skirti akcijų darbuotojams, atsisakyti maksimalaus UAB akcininkų skaičiaus apribojimo, palengvinti bendrovių pardavimą.

Teikiamomis pataisomis numatoma sukurti teisines prielaidas bendrovėms suteikti akcijų darbuotojams ar vadovams. Taip pat taip siūloma nustatyti sąlygas, kada uždarosios akcinės bendrovės (UAB) gali siūlyti savo akcijas ir tai nebus laikoma viešu vertybinių popierių siūlymu. Taip pat būtų atsisakoma UAB akcininkų maksimalaus skaičiaus apribojimo.

Siūlymų pakete numatoma, kad akcinės bendrovės (AB) įstatinis kapitalas turi būti ne mažesnis kaip 25 tūkstančiai eurų. Šiuo metu galiojančiame įstatyme įtvirtintas 40 tūkstančių eurų reikalavimas.

Siekiant palengvinti verslo sąlygas taip pat siūloma atsisakyti notarinės sandorių formos UAB akcijų pirkimo pardavimo sutartims, kai akcininkų asmeninės vertybinių popierių sąskaitos perduotos tvarkyti juridiniam asmeniui, arba kai privatizuojamos valstybei ar savivaldybei nuosavybės teise priklausančios akcijos.

Teikiamomis pataisomis taip pat siekiama užtikrinti Juridinių asmenų dalyvių informacinei sistemai (JADIS) teikiamų duomenų apie UAB akcininkus teisėtumą ir išsamumą, įtvirtinti teisines prielaidas duomenis apie vienintelį UAB akcininką kaupti JADIS.

Akcinių bendrovių įstatymo ir lydimųjų įstatymų pataisų projektams po pateikimo vieningai pritarė 100 Seimo narių.

Pagrindiniu Akcinių bendrovių įstatymo pataisų ir Centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojo įstatymo pataisų projektų svarstyme paskirtas Ekonomikos komitetas, Civilinio kodekso pataisų projekto svarstyme – Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Seimas taip pat pritarė Vyriausybės siūlymui šiuos klausimus svarstyti skubos tvarka.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką