Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Šilutės rajone ribojamos vyresnių studentų galimybės gauti paramą, nustatė kontrolieriai

Šilutės rajone ribojamos vyresnių studentų galimybės gauti paramą, nustatė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
Monetos ant sąsiuvinio
Monetos ant sąsiuvinio / 123rf.com

Kontrolierių vertinimu, Šilutės rajono savivaldybės tarybos sprendimas diskriminuoja vyresnius nei 36-erių metų amžiaus studentus, nes į paramą studentams, įsipareigojusiems po studijų dirbti savivaldybės įstaigose, pretenduoti gali tik jaunesni asmenys.

Šilutės rajono savivaldybės studentų rėmimo programos tvarkos apraše numatyta, kad paramą gali gauti ne vyresni nei 36-erių metų amžiaus gyventojai, studijuojantys savivaldybei reikalingų specialybių studijų programas, sakoma tarnybos pirmadienį išplatintame pranešime.

Lėšos skiriamos studentams, baigusiems savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigas arba tiems, kurie rajone yra deklaravę gyvenamąją vietą.

Savivaldybė kontrolieriams nurodė, kad parama siekiama didinti būsimų specialistų motyvaciją integruotis į Šilutės rajono darbo rinką, o amžiaus kriterijus įvestas atsižvelgus į Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nustatytą 36-erių metų ribą.

Pasak savivaldybės, tokia rėmimo tvarka siekta, jog kvalifikuoti specialistai kuo ilgiau dirbtų savivaldybėje, sakoma Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos išplatintame pranešime.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkas Karolis Čepas sako, jog tai, kad viename įstatyme yra numatytas paramos gavėjų amžius, dar nereiškia, kad ši riba tinka kitose visuomeninio gyvenimo srityse.

Pagal Lygių galimybių įstatymą, amžiaus apribojimai diskriminacija nelaikomi tik tada, kai jie yra nustatyti įstatymų, juos pateisina teisėtas tikslas, kurio siekiama tinkamomis ir būtinomis priemonėmis. Lengvatos dėl amžiaus taip pat nėra lygių galimybių pažeidimas, jei jas pateisina teisėtas tikslas, o šio tikslo siekiama tinkamomis bei būtinomis priemonėmis.

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, apie 91 proc. 2022–2023 metais universitetuose besimokiusių studentų amžius buvo iki 35 metų. Tokio amžiaus kolegijų studentų – apie 86 proc. Pasak tarnybos, bet kokiomis išmokomis studentams bus remiama absoliuti dauguma besimokančiųjų, tačiau ši parama gali būti aktuali ir vyresniems studentams.

„Atlikę tyrimą nustatėme, kad savivaldybės tikslas yra teisėtas, tačiau pasirinktos priemonės yra neproporcingos. Kadangi vyresnių studentų ir studenčių nėra daug, į savivaldybę pritraukti daugiau jaunų specialistų (-čių) galima ir mažiau apribojančiomis priemonėmis. 36-erių metų cenzas yra perteklinis“, – sako K.Čepas.

Pagal Lygių galimybių įstatymą, valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos privalo užtikrinti, kad visuose teisės aktuose būtų įtvirtintos lygios galimybės nepaisant asmenų lyties, amžiaus, tautybės ir kitų asmens tapatybės požymių. Šilutės rajono savivaldybei siūloma panaikinti remtinų studentų amžiaus ribą, pasak pranešimo, administracija pažadėjo į šią rekomendaciją atsižvelgti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius