Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 5d. 09:00

Simpatijas Maskvai lemia ne būtinybė pirkti rusišką naftą ir dujas

Sniegas Maskvoje
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Sniegas Maskvoje
Pritarimą Rusijos politikai arba jos smerkimą lemia ne šalių priklausomybė nuo energetinių išteklių iš Rytų, bet su Kremliumi siejamų pinigų įtaka valstybių gyvenime, rašo naujienų agentūra „Unian“.

Labiausiai nuo Rusijos įvesto embargo prekėms iš Vakarų šalių, nukentėjo Lietuva, Lenkija ir Estija. Tačiau būtent šios šalys garsėja kaip aršiausios Kremliaus kritikės. Būtent jos ne tik siekia sankcijų Maskvai pratęsimo, bet ir pastarųjų sustiprinimo.

Vilnius ir Talinas savo partnerius NATO ir ES net įkalbinėjo nusiųsti ginklus Ukrainai.

Vilnius ir Talinas savo partnerius NATO ir ES net įkalbinėjo nusiųsti ginklus Ukrainai.

„Pasirinkimas paprastas – arba Ukrainos apginklavimas, arba Rusijos pergalė“, – sakė Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas.

Varšuva savo ruožtu siūlė atjungti Rusiją nuo tarptautinės mokėjimo sistemos SWIFT ir įvesti embargą rusiškai akmens angliai.

Vilniuje, nepaisant to, kad dėl Rusijos įvesto embargo Lietuva prarado beveik pusę savo eksporto, atmetama bet kokia pagalbos nutraukimo Ukrainai galimybė.

„Šiandien išduoti ukrainiečių tautą reikštų išduoti save, nes po Ukrainos būtume sekantys“, – įsitikinusi Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė.

Lietuva ir Estija yra stipriai priklausomos nuo rusiškos energijos. Dėl to teiginys, kad šalių nuolankumas Rusijai yra susijęs su energetine priklausomybe nuo jos, nėra teisingas. Tokio teiginio klaidingumą pagrindžia ir Bulgarijos pavyzdys.

Sofija nuo rusiško kuro yra priklausoma ne mažiau už kitas ES šalis, tačiau čia buvo pasmerkta ir Rusijos invazija į Ukrainą, ir užšaldyti trys Maskvos energetiniai projektai.

Tačiau lojalumą Rusijai demonstruoja Kipras, Graikija, Austrija ir Italija. Išanalizavus situaciją jose, matyti, kad tokią poziciją lemia su Kremliumi susijusios investicijos. Pavyzdžiui, rusai negailėjo pinigų Graikijos populistų, šiuo metu esančių valdžioje, finansavimui.

Dabartinė Italijos valdžia taip pat yra atsargiai nusiteikusi sankcijų Rusijai klausimu, bijodama netekti stambiojo šalies verslo, turinčio interesų Rusijoje, paramos.​

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką